رفتن به بالا
  • Tuesday - 14 June 2016 - 10:01
  • کد خبر : ۳۹۰۰۵
13950325000067_PhotoA

لینک کوتاه:
فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد

برگزاری 20 رزمایش دریایی تا بهمن‌ماه/ دانش طراحی ناوشکن را بومی کرده‌ایم

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری 20 رزمایش در این نیرو تا بهمن‌ماه خبر داد و گفت: رزمایش بزرگ ولایت 95 را نیز در صورت تصویب در بهمن‌ماه به اجرا در می‌آوریم.                                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری 20 رزمایش در این نیرو تا بهمن‌ماه خبر داد و گفت: رزمایش بزرگ ولایت 95 را نیز در صورت تصویب در بهمن‌ماه به اجرا در می‌آوریم.

                                                اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ امیردریادار حبیب‌الله سیاری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید هنر ما در مواجهه با تحریم‌ها و تهدیدها تبدیل آنها به فرصت باشد چرا که در جو فعلی جهان چه تهدید شویم و چه تحریم، هنر ما این است که این شرایط را به فرصت تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: راه تبدیل تهدید و تحریم به فرصتی برای شکوفایی توان داخلی توجه به درس خودباوری و خوداتکایی است که امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب اسلامی به ما دادند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ما ناوشکن جماران را به این دلیل جماران نامگذاری کردیم که روحیه خودباوری موجود در قواص مسلح کشورمان برگرفته از اندیشه و منویات امام راحل است.

سیاری با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل جهادهای خودکفایی در نیروهای مسلح در سال 1368 و در دوره ریاست جمهوری ایشان صورت گرفت، عنوان کرد: ما در طول این سال‌ها موفق شدیم تمام تهدیدات و تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی اضافه کرد: انسان در صورت نیاز مخترع و متفکر می‌شود. آنچه که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب با هدایت‌ها و تدابیرشان موجب شدند، روحیه ایمان و اراده‌ای مستحکم برای خودکفایی در عرصه‌های مختلف بود که بحمدالله در زمینه دریایی به این خودباوری به معنای واقعی آن دست پیدا کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ارتش در شرایط حاضر قادر است تجهیزات مورد نیاز خود را تامین کند، تصریح کرد: برای حضور در دریاهای آزاد با نیروی دریایی راهبردی نیاز به تجهیزات خاص نظیر انواع ناوشکن‌ها در مقیاس‌های مختلف و زیردریایی‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف داریم، که به توان تولید آنها دست یافته‌ایم.

سیاری ادامه داد: نه تنها نیروی دریایی بلکه تمام نیروهای مسلح با تکیه بر دانش جوانان انقلابی در دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و تجربیات متنوع خویش توانسته‌اند نیازهای خویش را تامین کنند و معنا و مفهوم اقتصاد مقاومتی نیز در همین حرکت نهفته است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و توانایی‌های علمی و تخصصی موجود در دانشگاه امام خمینی (ره) نوشهر، بیان داشت: تمامی مدیران و افسران نیروی دریایی در این دانشگاه آموزش می‌بینند که در تولید علم و نهضت نرم‌افزاری و ارتقای سطح علم و دانش به پیشرفت‌های فراوانی رسیده‌ایم که یکی از دستاوردهای آن ساخت ناوشکنی مجهز و توانمند است که ماموریت‌هایی در هزاران کیلومتر آن‌سو تر از آب‌های کشورمان را به انجام می‌رساند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: از شمال اقیانوس هند تا مدار ده درجه و از خلیج عدن تا باب‌المندب، دریای سرخ، اقیانوس هند جنوبی، دریای جنوبی چین، اقیانوس آرام و خلیج بنگال را در قالب ناوگروه‌های مختلف طی کرده‌ایم و تنها اقیانوس اطلس باقی مانده که آن را نیز در دستور کار داریم.

سیاری به برگزاری حدود 20 رزمایش تا بهمن‌ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: در بهمن ماه نیز در صورت تصویب رزمایش بزرگ ولایت 95 را اجرا خواهیم کرد.

وی به توانایی‌های علمی و تخصصی کشورمان در ساخت و به آب اندازی دو ناوشکن جماران و دماوند اشاره کرد و گفت: نمی‌گوئیم که مهندسی معکوس انجام نداده‌ایم اما در زمینه ساخت ناوشکن به توان طراحی از صفر رسیده‌ایم به طوری که طراحی ناوشکن دماوند به طور کامل بومی است و در ناوشکن جماران نیز توانایی حمل بالگرد و اژدر قرار داده‌ایم و این مهم در سایه تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بدست آمد.

فرمانده نداجا گفت: در هر موج از ساختن ناوشکن‌ها، تاکید بر پیشرفت و رشد تکنولوژیکی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب لحاظ می‌شود به طوری که ناوشکن دماوند که بعد از جماران ساخته شد، پیشرفته‌تر و توانمندتر است و بدون شک ناوشکن سهند که اکنون در حال ساخت است، 30 درصد از بعد گریز از راداری پیشرفته‌تر و نوع سلاحش متفاوت‌تر است.

وی همچنین از رونمایی انواعی از شناورهای سطحی و زیرسطحی در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه