رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 10:46
  • کد خبر : ۳۹۵۹۴
139412021156183847170204

لینک کوتاه:
بوئینگ:

بوئینگ امضای یادداشت تفاهم با ایران ایر را تایید کرد

شرکت آمریکایی بوئینگ روز سه شنبه با تایید اظهارات مقامات ایرانی درباره قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما توسط شرکت ایران ایر اعلام کرد که موافقتنامه ای را برای فروش هواپیما به ایران ایر امضا کرده است. به گزارش هزار نیوز؛این توافق اولیه که اولین قرارداد فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

شرکت آمریکایی بوئینگ روز سه شنبه با تایید اظهارات مقامات ایرانی درباره قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما توسط شرکت ایران ایر اعلام کرد که موافقتنامه ای را برای فروش هواپیما به ایران ایر امضا کرده است.

به گزارش هزار نیوز؛این توافق اولیه که اولین قرارداد فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی است، پس از توافق هسته ای و لغو تحریم های ایران به امضا رسیده است.
این توافق موجب افزایش فعالیت های کارخانجات بوئینگ در ایالت واشنگتن و کارولینای جنوبی می شود و به این شرکت هوایی و دفاعی کمک می کند که از رقابت با رقیب اروپایی خود ایرباس که در ماه ژانویه 118 فروند هواپیما به ایران فروخته عقب نیافتد.
بوئینگ در بیانیه خود گفته که یادداشت تفاهمی را با شرکت ایران ایر امضا کرده که «نشان دهنده قصد این شرکت هوایی برای خرید هواپیماهای مسافربری تجاری از بوئینگ است.»
این شرکت مستقر در شیکاگو به تعداد یا نوع هواپیماهای معامله شده اشاره ای نکرده و نگفته که چه زمانی این هواپیماها تحویل ایران خواهد شد.
علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز جمعه گفته بود، این قرارداد برای خرید 100 فروند بوئینگ منعقد شده است.
بوئینگ گفته، مذاکرات منجر به یادداشت تفاهم مذکور «تحت مجوزهای دولت آمریکا و پس از مشخص شدن اینکه ایران به تعهدات خود بر اساس توافق هسته ای تابستان گذشته عمل کرده» انجام شده است.
شرکت بوئینگ همچنین اعلام کرده که «به پیروی از دستورات دولت آمریکا در زمینه همکاری با ایرلاین های ایرانی ادامه خواهد داد.»
این شرکت همچنین اضافه کرده، «هر قراردادی با ایرلاین های ایرانی منوط به موافقت دولت آمریکا خواهد بود.»
ریک لارسن، نماینده دموکرات ایالت واشنگتن که بزرگترین کارخانه شرکت بوئینگ در منطقه انتخابیه وی قرار دارد قول داد که به دقت فعالیت های مربوط به این قرارداد را رصد کند.
وی گفت: «در روزهای آینده، دولت آمریکا به دقت مشخصات قرارداد منعقده را بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که این قرارداد مطابق با منافع آمریکا و متحدان بین المللی اش است و من از نزدیک این تحولات را دنبال خواهم کرد.»
انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه