رفتن به بالا
  • Sunday - 26 June 2016 - 09:50
  • کد خبر : ۳۹۸۱۸
139504051720522878001784

لینک کوتاه:
رئیس دادگاه عمومی و انقلاب کرمان:

بیشتر پرونده‌های‌ دادگاه های حقوقی کرمان ‌اقتصادی است

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان گفت: بیشترین فراوانی پرونده‌ها در ‌شعب دادگاه‌های حقوقی به سبب وضعیت اقتصادی چک و مطالبات است.                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان گفت: بیشترین فراوانی پرونده‌ها در ‌شعب دادگاه‌های حقوقی به سبب وضعیت اقتصادی چک و مطالبات است.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛حجت الاسلام محمدامیر ابراهیمی  به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: در زمینه پرونده‌های اجرای احکام دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان کاهش 50 درصدی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 5 هزار و 843 فقره پرونده از سال‌های گذشته در شعب حقوقی موجود بوده است، گفت: 16 هزار و 213 پرونده نیز وارد شده است که به همین تعداد هم منجر به صدور رأی شد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان افزود: در شعب خانواده نیز 2 هزار و 975 فقره موجودی پرونده بوده که 7 هزار و 321 فقره وارد شده و تعداد 7 هزار و 982 فقره هم منتهی به صدور رای شده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در شعب خانواده علاوه بر مختومه کردن پرونده‌های ورودی، تعداد 661 فقره هم بیشتر از آنچه که به قضات ارجاع داده شده مختومه کردند.

وی بیان کرد: بیشترین فراوانی پرونده‎ها در شعب دادگاه‌های حقوقی به سبب وضعیت اقتصادی چک و مطالبات بوده و در دادگاه‌های کیفری سرقت است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان بر لزوم تشکیل پرونده شخصیت برای افراد جامعه تاکید کرد و گفت: تشکیل پرونده شخصیت برای فرزندان از دوران مهدکودک و بررسی کلیه رفتاری و غیرهنجاری آنها از راهکارهای پیشگیری از جرم در آینده است.

ابراهیمی تشریح کرد: در این رابطه باید مشاورین خبره در مهدهای‌کودک‌‌ و مدارس به کار گرفته شود تا روی رفتار فرزندان از همان کودکی کار شودو در اصلاح رفتار آنها راهکارهای لازم را به خانواده‌ها ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه باید با کارهای فرهنگی وجدان جامعه را بیدار کرد، افزود: زنده کردن وجدان عمومی، یادآوری نظارت خداوند بر اعمال انسان و یادآوری وجود معاد و آخرت و پاسخگویی در محضر خدا در پیشگیری از وقوع جرم موثر است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه