رفتن به بالا
  • Sunday - 26 June 2016 - 10:35
  • کد خبر : ۳۹۸۴۴
139504041007272507987274

لینک کوتاه:
بریتانیا/

بیش از ۲.۵ میلیون نفر خواستار برگزاری همه پرسی جدید در بریتانیا شدند

تنها چند روز پس از رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، بیش از ۲.۵ میلیون نفر از ساکنان پادشاهی متحد طوماری را امضا کرده و خواستار برگزاری همه پرسی جدیدی شده‌اند.                                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تنها چند روز پس از رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، بیش از ۲.۵ میلیون نفر از ساکنان پادشاهی متحد طوماری را امضا کرده و خواستار برگزاری همه پرسی جدیدی شده‌اند.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ امضای 2.5 میلیون نفر از ساکنان بریتانیا برای برگزاری همه پرسی مجدد عضویت در اتحادیه اروپا حداقل می تواند نمایندگان مجلس عوام را مجبور کند تا درباره این مساله بحث و تبادل نظر کنند.

پارلمان انگلیس باید در صورتی که تعداد امضاها به 100 هزار مورد برسد، این طرح را مورد بررسی قرار دهد. این پیشنهاد اعلام می کند که اگر میزان حمایت از کمپین خروج یا باقی ماندن کمتر از 60 درصد باشد یا میزان مشارکت مردم در همه پرسی به کمتر از 75 درصد برسد، باید یک همه پرسی جدید برگزار شود.

نتایج همه پرسی روز پنجشنبه نشان می دهد که 52 درصد رای دهندگان بریتانیایی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند و میزان مشارکت در همه پرسی نیز حدود 72 درصد بوده است.

نظرسنجی موسسه کامرس برای ساندی میرور نشان می دهد که نیمی از رای دهندگان اعلام کرده‌اند که نتایج این همه پرسی باید حفظ شود حتی اگر اتحادیه اروپا اصلاحات بیشتری را برای عضویت بریتانیا پیشنهاد دهد. 39 درصد رای دهندگان نیز اعلام کرده‌اند که باید همه پرسی جدیدی برگزار شود.

48 درصد جوانان بریتانیایی نیز رضایت خود را از نتایج همه پرسی 23 ژوئن اعلام کرده‌اند و در مقابل 43 درصد نیز از نتایج این همه پرسی ناراضی بودند.

تاکنون بیش از 2 میلیون و 503 هزار نفر این طومار را امضا کرده‌اند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه