رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 08:34
  • کد خبر : ۳۸۸۱۰
139205272217491101008214

لینک کوتاه:
روحانی در جلسه هیئت دولت:

بیکاری و مهاجرت از موضوعات بسیار مهم و اولویت دولت است

اعضای هیئت دولت در جلسه خود به‌ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری، گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مرکز آمار ایران در خصوص «روند جمعیت کشور؛ گذشته، حال و آینده» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

اعضای هیئت دولت در جلسه خود به‌ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری، گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مرکز آمار ایران در خصوص «روند جمعیت کشور؛ گذشته، حال و آینده» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛رییس جمهوری در جلسه یکشنبه‌شب دولت، مسئله بیکاری و مهاجرت را از موضوعات بسیار مهم و اولویت‌دار برای دولت دانست و متولیان آمار کشور را به دقیق‌تر و هماهنگ‌تر کردن معیارها برای کاستن از اختلاف نظر در بیان آمارها توصیه کرد.

روحانی همچنین با تشکر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مرکز آمار ایران، تصریح کرد: گزارش امروز برخی از نگرانی‌ها را کاهش می‌دهد و متولیان باید نتایج این گزارش‌ها را برای مردم تبیین کنند.

در این گزارش، اطلاعاتی از روند جمعیت کشور و مؤلفه‌های رشد آن، آینده‌نگری جمعیت و سیاست‌ها و راهبردهای پیشنهادی ارایه گردید.

بررسی رشد سالانه جمعیت، تحولات گروه‌های عمده سنی و جمعیت فعال کشور، توزیع شهری و روستایی و سنی جمعیت، ازدواج و باروری، میزان و الگوی باروری، تغییرات الگوی باروری در ایران در دهه‌های گذشته، میزان مرگ و میر و جمعیت شاغل و بیکار، و میزان مهاجرت از جمله محورهای مورد بررسی در این گزارش بود.

هیئت وزیران همچنین با بررسی روندهای ارایه شده، محورهای دارای اولویت در برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در این زمینه را مورد تأکید قرار داد.

افزایش نرخ باروری بالاتر از سطح جانشینی، کاهش مرگ و میر نوزادان، تحکیم بنیان خانواده، ارتقای جایگاه و منزلت سالمندان، مدیریت مهاجرت، توزیع فضای مناسب جمعیت و رصد مستمر تحولات جمعیتی از جمله اهداف مورد تأکید در این جلسه بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه