رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 10:25
  • کد خبر : ۳۸۶۰۵
اصلانی2-172x132

لینک کوتاه:
راه اندازی شبکه ملی اطلاعات باید به شدت پیگیری شود

بی توجهی به شبکه های اجتماعی به دلیل بهره مندی سیاسی از آنها یک فاجعه است/

رییس بسیج جامعه زنان کشور گفت: مسئولین به دلیل استفاده های سیاسی حاضر به محدود کردن این فضا نیستند و این یک فاجعه است که برای بهره برداری سیاسی از تلگرام، به مصیبت های ایجادشده برای خانواده ها توسط این شبکه توجهی ندارند. …                       […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رییس بسیج جامعه زنان کشور گفت: مسئولین به دلیل استفاده های سیاسی حاضر به محدود کردن این فضا نیستند و این یک فاجعه است که برای بهره برداری سیاسی از تلگرام، به مصیبت های ایجادشده برای خانواده ها توسط این شبکه توجهی ندارند. …

                                                          اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛درخصوص آسیب های اجتماعی و جرم های صورت گرفته در اثر استفاده نامناسب از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت: سال هاست که مردم متدین،دلسوزان و انقلابیون جامعه از دولت ها می خواهند شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود چرا که اگر این فضا تولید داخل باشد، قطعا آسیب شبکه های مختلف اینترنتی با مدیریت داخل به صفر نزدیک خواهد شد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور با تاکید بر اینکه بسیاری کشورها این کار را انجام می دهند، اذعان داشت: حتی کشورهای غربی وصهیونیستی که این شبکه ها را برای ما تدارک می بینند، برای مصون ماندن از آسیب های این فضا، به دنبال اینترنت پاک برای خود هستند و به صراحت اعلام می کنند توانسته اند برای کودکان و نوجوانان خود اینترنت محدودی ایجاد کنند که فقط به برخی بازی ها یا مطالب خاص این سنین دسترسی داشته باشند.

وی عنوان کرد: حتی شبکه های ماهواره ای حیازدا نیز برای مردم این کشورها آبونمان شده است و هر کس برای استفاده از آنها باید ماهانه مبلغ سنگینی پرداخت کند که آن هم تنها در ساعات خاصی از شب که کودکان خواب هستند، اجازه استفاده دارند.

بی توجهی به شبکه های اجتماعی به دلیل بهره مندی سیاسی از آنها یک فاجعه است

اصلانی با ابراز تاسف از اینکه شبکه های اجتماعی و اینترنت در کشور ما رها شده است؛ تصریح کرد: مسئولین به دلیل استفاده های سیاسی حاضر به محدود کردن این فضا نیستند و این یک فاجعه است که برای بهره برداری سیاسی از تلگرام، به مصیبت های ایجادشده برای خانواده ها توسط این شبکه توجهی ندارند که نمونه بارز آن قتل دختر ۶ ساله ورامینی توسط یک پسر ۱۷ ساله بود.

این کارشناس مسائل فرهنگی با تاکید بر اینکه این امر نمونه بارز ولنگاری فرهنگی است،خاطرنشان کرد: در کشور ما هیچ نظارتی بر گوشی های وارد شده نیست که باید حتما پیوست فرهنگی داشته باشد؛ همچنین شبکه های ماهواره ای به راحتی در ایران برنامه پخش می کنند بدون آنکه فیلتر گردد یا حتی هشدارهای لازم به خانواده ها داده شود.

برخوردهای جناحی و سیاسی دستگاه های مسئول در مراقبت از فرهنگ دینی و اخلاقی، آغاز ولنگاری فرهنگی است

وی تاکید کرد: ولنگاری فرهنگی دقیقا از همین جا صورت می گیرد که دستگاه های مجری که موظف به مراقبت از فرهنگ دینی و اخلاقی جامعه در برابر این آسیب ها هستند، با برخوردهای جناحی و سیاسی از این مسئله غفلت کرده یا عامدانه از آن عبور می کنند.

اصلانی اظهار داشت: اگر این ولنگاری فرهنگی که شامل شبکه های اجتماعی و ماهواره ها است، کنترل نشود آسیب های آن روز به روز بیشتر خواهد شد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور  با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد باید در راستای فرهنگ اسلامی تلاش کند، در خصوص لزوم ترویج صحیح مد و لباس اسلامی بیان کرد: این دستگاه در واقع باید تلاش کند تا با فعالیت های چشمگیرتر، مدهای مناسب فرهنگ و شأن دختر و زن ایرانی تولید کند در حالیکه اینگونه نیست؛ امروز مدل هایی تولید می شود که قابل استفاده در جامعه نیست یا چنان مدل دار و سنگین است که نمی شود برای کارهای روزمره استفاده کرد و قیمت های بالایی هم دارد.

لزوم تربیت معلمان انقلابی و مومن به عنوان حافظان فرهنگ جامعه

وی در ادامه بااشاره به لزوم تلاش بیشتر برای تربیت کادر انقلابی و مؤمن در دستگاه ها و نهادهای مختلف گفت: دانشگاه های فرهنگیان که رسالت سنگین تربیت معلم برای مدارس را برعهده دارند، باید معلمان دلسوز و فداکار تربیت کنند در حالیکه امروز اینگونه نیست و امروز می بینیم نفوذ در قشر زحمتکش و دلسوز معلمان که بهترین حافظان فرهنگ جامعه اسلامی هستند، نیز اتفاق افتاده است.

اصلانی افزود: بعضی معلم ها با وضعیت های نامناسب و آرایش در کلاس ها حضور پیدا می کنند که این یک آسیب جدی در روح و روان دختران معصوم سرزمین ما دارد بااینکه آموزش و پرورش باید الگویی برای نسل آینده انقلاب باشد.

راهکارهای لازم برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی

رییس بسیج جامعه زنان کشور در ادامه در خصوص راهکارهای لازم برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی مذکور اذعان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که پیوست نگاری فرهنگی باید جدی گرفته شود؛ هر تولید و پروژه ای باید حتما پیوست فرهنگی داشته باشد تا از امنیت اخلاقی و ارزش های ما مراقبت شود.

وی ابراز کرد: موضوع دیگری که باید به شدت و با جدیت دنبال شود، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است تا مردم بتوانند از اینترنت پاک در جهت بهره مندی مسائل علمی وفرهنگی استفاده کنند.

جریان مد و لباس باید به جریانی دائمی و خلاق تبدیل گردد

اصلانی تصریح کرد: جریان مد و لباس در کشور باید به یک جریان دائمی و خلاق تبدیل گردد و نمونه های مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی تولید شده و در اختیار جوانان قرار گیرد.

وی بااشاره به لزوم توجه به تقویت غیرت پسران به ویژه در آموزش و پرورش گفت: بخشی از روند جریان ضداخلاقی در جامعه به کمرنگ شدن غیرت دینی و عزت مندی مردان جامعه بر می گردد؛ عزت و غیرت مردان موضوع مهمی است که به حفظ حریم خانواده و حیا کمک می کند لذا تقویت این امر به برنامه ریزی نیاز دارد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور عدم ارتباط سیستم دانشگاهی با خانواده ها را خلاء بزرگی در دانشگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: این ارتباط در مدارس وجود دارد که موجب کاهش آسیب ها در دانش آموزان می شد اما در دانشگاه ها و خوابگاه ها این امر رها شده است؛ اگر ارتباط بین دانشگاه و خانواده برقرار شود می توانیم شاهد تحولی در دانشگاه ها باشیم که خانواده ها نیز بتوانند در زمینه تحصیل و تربیت دانشجویان نقش آفرین باشند.

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه