رفتن به بالا
  • Sunday - 12 June 2016 - 10:51
  • کد خبر : ۳۸۷۷۸
13940804000775_PhotoA

لینک کوتاه:
ظریف در صحن علنی مجلس:

توافق هسته‌ای به معنی پایان خصومت طرف مقابل نیست/ در حوزه موشکی مذاکره نکردیم/ نگاه ما تقویت دفاعی کشور است

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که توافق هسته‌ای به معنی پایان خصومت طرف مقابل نیست گفت: در حوزه موشکی مذاکره نکرده‌ایم و نگاه ما تقویت بنیه دفاعی کشورمان است.                                                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که توافق هسته‌ای به معنی پایان خصومت طرف مقابل نیست گفت: در حوزه موشکی مذاکره نکرده‌ایم و نگاه ما تقویت بنیه دفاعی کشورمان است.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس برای ارائه گزارش در خصوص اجرای برجام و انجام سرمایه‌گذاری‌ها در داخل کشور پس از اجرای آن طی سخنانی اظهار داشت: ما اعتقاد داریم که به دلیل حضور مردم در صحنه و مقاومت آنها طرف‌های بین‌المللی که همواره جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را یک مانع برای رسیدن به اهداف‌شان تلقی می‌کردند و از فشار و تحریم و تلاش برای تحمیل اهداف‌شان دست برنمی‌داشتند، حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری 92 و همچنین حضور باشکوه‌‌شان در انتخابات مجلس این فرصت را از آنها گرفت تا نتوانند اهداف شومی که در سر داشتند و تلاش جدی برای فاصله انداختن و جدایی بین حاکمیت و مردم را به سرانجام برسانند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: ما توانستیم بهانه‌ها و موانعی که بر سر راه ملت قرار داشت از میان راه برداریم و البته این به معنای پایان بهانه‌جویی‌ها و تلاش برای اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران نیست، چون نه ذات کشورهای دیگر تغییر می‌کند و نه ما در حوزه‌های غیر هسته‌ای مذاکره می‌کردیم.

ظریف با اشاره به توافق هسته‌ای تأکید کرد: این توافق به این معنا نیست که دشمنی‌ها و خصومت‌های طرف‌ مقابل پایان یابد زیرا آنها همواره جمهوری اسلامی ایران را مانعی بر سر راه خود می‌دانند،‌ همچنین به این معنا نیست که طرف مقابل کارشکنی‌های خود را کنار گذاشته باشد.

وزیر امور خارجه گفت:‌ ما همواره همانطور که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند باید بر اساس اعتماد به مردم و اعتماد به حمایت آنان و مقاومت مردم و اعتماد به خدا تلاش کنیم و با اعتماد به خدا تلاش کنیم که حق خودمان را از طرف مقابل بگیریم، از زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای تا به امروز به دنبال پیگیری حق ملت ایران بوده‌ایم.

وی تصریح کرد:‌ اگر برجام وجود نداشت قرار بود که تحریم‌ها بر علیه ایران افزایش یابد که اگر روند اجرای تحریم‌های گذشته علیه فروش نفت ایران ادامه می‌یافت اکنون فروش نفت به زیر 200 هزار بشکه می‌رسید.

ظریف بیان کرد: تاکنون و بعد از اجرای برجام و بر اساس آماری که به طور قطعی به ثبت رسیده 3.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام گرفته است.

وی افزود: امروز ما توانسته ایم صادرات نفت کشور را از 900 هزار بشکه به 2 میلیون بشکه برسانیم و همچنین میزان صادرات میعانات ما به 300 هزار بشکه رسیده است.

وزیرخارجه تاکید کرد: ما در حوزه موشکی با طرف مقابل مذاکره نکردیم.

انتهای  متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه