رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 10:21
  • کد خبر : ۳۸۶۰۳
قلیون-165x106

لینک کوتاه:
مصرف قلیان/

جنگ بیولوژیک با قلیان ادامه می یابد

چند وقت پیش بود که دکتر “علی بهرام نژاد”رییس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: آزمایش شیشه برخی افراد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی مثبت اعلام شد در صورتی که آنها هیچ گونه ماده مخدری را استعمال نکرده ان …                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

چند وقت پیش بود که دکتر “علی بهرام نژاد”رییس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: آزمایش شیشه برخی افراد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی مثبت اعلام شد در صورتی که آنها هیچ گونه ماده مخدری را استعمال نکرده ان …

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛بیمار آقای ۴۰ ساله، کارمند اداری و معتاد به تریاک ، با علائم گوارشی، دل‌درد و یبوست، ضعف شدید اندام تحتانی- فوقانی که در آزمایشات، کم‌خونی، لکوسیتوز، افزایش مختصر آنزیم‌های کبدی داشت. سطح سرب خون بیش‌از µg/dl 200 گزارش گردید. بیمار به‌دنبال دو دوره پنج روزه تحت درمان قرار گرفت. علی‌رغم برطرف شدن تمام علائم و کاهش سطح خونی سرب، بیمار با فلج اندام‌ها از بیمارستان مرخص شد.

قلیان آلوده به تریاک، تریاک آلوده به سرب

چند وقت پیش بود که دکتر “علی بهرام نژاد”رییس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد: آزمایش شیشه برخی افراد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی مثبت اعلام شد در صورتی که آنها هیچ گونه ماده مخدری را استعمال نکرده اند ولی پس از انجام تحقیقات بر روی این افراد، مشخص شد که آنها با مصرف تنباکوهای میوه‌ای آلوده به شیشه به این ماده اعتیاد پیدا کرده اند.
همچنین فرماندهی انتظامی استان نیز بارها درخصوص قلیان های آلوده به مواد مخدر هشدار داده بود.
این درحالی است که محمدمهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به موضوع وجود سرب در تریاک نیز اشاره کرد و افزود: نگران هستیم که بخواهند یک جنگ بیولوژیک را علیه ما داشته باشند تا توان جسمی و فکری جوانان ما را از آنها بگیرند.

مواد روانگردان در ترکیبات قلیان

وزارت بهداشت هم در رابطه با مواد روانگردان موجود در ترکیبات قلیان اعلام کرده است : ۸۰ درصد تنباکوهای معسل که با نام میوه‌ای فروخته می‌شود، تنباکوی واقعی نیستند و مواد شیمیایی استفاده شده در قلیان‌ها مانند حلال‌های آروماتیک و بنزن می‌تواند طی دو تا سه سال باعث ابتلای فرد به سرطان خون شود و بعضا هم در هنگام سرو قلیان به آن مواد روانگردان افزوده می‌شود.

توطئه نسل کشی با تنباکوهای میوه ای و تریاک آلوده به کراک توسط وهابیان عربستان سعودی

روزنامه داگ بلاد نروژ در گزارشی نوشت که در سفارت عربستان سعودی در اسلام آباد پاکستان جلسه ای برگزار شده است که در آن آلوده سازی تنباکو میوه ای و تریاک را با کراک و مواد شیمیایی دیگر برای ایرانیان فراهم آورند.
در این نشست گروهی از طالبان افغانستان و ملاهای تندرو ضد شیعه پاکستان و چند نفر از سرمایه گذاران وهابی حضور داشته اند و محور گفتگوی آنها چگونه تباه کردن نسل ایرانی بوده است.
روزنامه نروژی نوشت که این توطئه پس از این برنامه ریزی شده است که رهبر ایران حکم افزایش جمعیت ایرانیان را داده بود. این خبر نخست از سوی کارکنان پاکستانی تبار سفارت عربستان سعودی در اسلام آباد به بیرون درز کرده است و روزنامه دیلی اکسپرس در پاکستان آن را به چاپ رسانده است. نسخه آنلاین این خبر را روزنامه نروژی پس از اعتراض سفارت عربستان سعودی از اینترنت خارج کرد.

گزارشهایی از استان کرمان و دیگر استانهای ایران آمده است که بدن افرادی که قلیان و تریاک مصرف کرده اند دانه های مشکوکی زده است. رنگ تریاک در سال گذشته بسیار تیره و ظاهری مرطوب و خیس دارد و نئشگی بیشتری پیدا کرده است. مصرف کننده اشتهایش کاهش می یابد و در ضربان قلبش ناهنجاری بوجود می آورد و اسپرم مردها را ضعیف می کند و تخمدان های زنان را از کار می اندازد.
این روزنامه اضافه کرده است که اگر زوج مصرف کننده فرزندی نیز به دنیا بیاورند فرزندی کودن و عقب افتاده خواهد بود و تا پیش از نوجوانی در اثر اختلال در ارگانها جان خود را از دست می دهد.

آمار ها حاکی از رشد سرطان در کرمان دارد اما مصرف قلیان با شروع فصل تابستان در کرمان به شدت رو به افزایش است و وجود مواد مخدر و ۴۰۰ نوع ماده سمی دیگر در تنباکوها بر نگرانیها افزوده است.
به نظر می رسد در این شرایط باید متولیان امر به خصوص سازمان میراث فرهنگی با برنامه ریزی دقیق نسبت به محدود کردن مراکز عرضه قلیان در استان کرمان با جدیدت بیشتر ورود پیدا کنند.

محمد جهانشاهی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کرمان در خصوص محدود کردن مراکز عرضه قلیان در استان گفت : عرضه مواد دخانی در مراکز عمومی ممنوع می باشد و در هیچ یک از مکان های گردشگری چیزی به اسم قلیان سرا وجود ندارد.

وی افزود : طی ابلاغیه ای که از سازمان میراث فرهنگی به ما شده است مراکزی که مجوز دارند عرضه قلیان برای آن ها ممنوع می باشد که این نیازمند یک حرکت جمعی است و اکنون هم شاهد هستیم بعضی مراکز به دنبال تنوع در محصولاتشان هستند تا نیاز به عرضه قلیان نداشته باشند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کرمان ادامه داد : میراث فرهنگی به شدت با عرضه قلیان در استان مخالف است و با بررسی های انجام شده باید برنامه هایی با جذابیت بیشتر را جایگزین قلیان کنیم.

جهانشاهی خاطر نشان داد : باید برای افرادی که قلیان را عرضه می کنند مالیات سنگین وضع کنند تا عرضه کنندگان قلیان که به دنبال اقتصاد و درامدزایی ان هستند دیگر توجیح اقتصادی نداشته باشند.

وی در پایان اظهار داشت : باید بخش های مختلف جامعه دست به دست هم دهند و تنها به کنترل نقطه عرضه نپردازند و از اساس قلیان را ریشه کن کنند.

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه