رفتن به بالا
  • Saturday - 11 June 2016 - 11:09
  • کد خبر : ۳۸۶۲۱
13940916000540_PhotoA

لینک کوتاه:
معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار رحیم‌پور اعلام کرد

حمایت صریح مسکو از عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای

معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت صریح مسکو از عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای، ابراز امیدواری کرد این موضوع در نشست آتی این سازمان در مرداد ماه سالجاری در تاشکند مطرح شود.                                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت صریح مسکو از عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای، ابراز امیدواری کرد این موضوع در نشست آتی این سازمان در مرداد ماه سالجاری در تاشکند مطرح شود.

                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛در دیدار ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت خارجه با «ایگور مورگولوف» معاون منطقه‌ای وزارت خارجه روسیه، همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحیم‌پور افزایش تبادل هیات‌های عالی‌رتبه بین دو کشور طی چند ماه گذشته و توافقات به عمل آمده را قابل توجه توصیف کرد و برنامه‌های در دستورکار طرفین به منظور تقویت مناسبات در ابعاد مختلف را تشریح کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دیدار سران جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان در باکو، این نشست را در جهت افزایش همکاری‌های و تقویت صلح و ثبات منطقه خواهد بود.

معاون وزیر خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از رایزنی‌های اقتصادی بین ایران و روسیه و اسناد امضاء شده به ویژه موافقتنامه گمرکی و ایجاد کریدور سبز برای تسهیل تبادل تجارت دوجانبه، از تقویت مناسبات اقتصادی با روسیه استقبال کرد.

ایگور مورگولوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز روابط دو کشور را رو به جلو و امیدوار کننده توصیف کرد و با اشاره به توافقات سیاسی و اقتصادی که طی ماه‌های گذشته به دست آمده است، نسبت به ارتقای همه جانبه مناسبات دوجانبه ابراز خوشبینی کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت صریح این کشور از عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، ابراز امیدواری کرد این موضوع در نشست آتی این سازمان در مرداد ماه سالجاری در تاشکند مطرح شود.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه