رفتن به بالا
  • Thursday - 9 June 2016 - 09:19
  • کد خبر : ۳۸۴۴۷
139503191518001167889684

لینک کوتاه:
جزئیات سفر ‌نمایندگان‌ ‌جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به لبنان

حمایت قاطعانه حوزه‌های علمیه ایران از جریان مقاومت اسلامی/ روحیه بالای دبیرکل حزب‌الله و فرماندهان این تشکل برای مقابله با گروه‌های تروریستی و تکفیری

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: سفر اخیر جمعی از اعضای جامعه مدرسین به لبنان و دیدار صمیمانه با سید حسن نصرالله نمادی از حمایت قاطعانه حوزه علمیه قم از مقاومت اسلامی در منطقه به‌ویژه حزب‌الله لبنان است.                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: سفر اخیر جمعی از اعضای جامعه مدرسین به لبنان و دیدار صمیمانه با سید حسن نصرالله نمادی از حمایت قاطعانه حوزه علمیه قم از مقاومت اسلامی در منطقه به‌ویژه حزب‌الله لبنان است.

                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حجت‌الاسلام علی ابراهیمی با اشاره به جزئیات سفر هیئتی به‌ نمایندگی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به لبنان اظهار داشت: در نخستین روز این سفر جمعی چهار نفره که در آن آقایان آیت‌الله مقتدایی، نایب‌رئیس جامعه مدرسین و آیت‌الله نجم‌الدین طبسی، حجت‌الاسلام و المسلمین جواد مروی از اعضای جامعه و بنده دیداری صمیمانه و 4 ساعته با دبیرکل حزب‌الله لبنان داشتیم و در این جلسه پیام قدردانی جامعه مدرسین به ایشان مبنی بر حمایت قاطعانه حوزه‌های علمیه ایران و به‌ خصوص قم از جریان مقاومت اسلامی به‌ ویژه رشادت‌های حزب‌الله لبنان ابلاغ شد.

وی افزود: البته سفر اساتید و چهره‌های شاخص حوزه و جامعه مدرسین به لبنان در سال‌های اخیر مسبوق به سابقه بوده و لیکن این سفر در راستای اعلام حمایت جدی حوزه‌های علمیه و علمای ایران از مقاومت اسلامی در منطقه صورت گرفت.

ابراهیمی ادامه داد: در این جلسه همچنین ضمن تحلیل و بررسی شرایط منطقه به‌ ویژه در کشورهای عراق، سوریه و یمن بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از جبهه مقاومت اسلامی و رزمندگانی که علیه گروه‌های تروریستی و تکفیری جهاد می‌کنند، تأکید شد.

وی گفت: سید حسن نصرالله نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انجام این سفر، حمایت علما، مراجع و حوزه‌های علمیه ایران و قم از مقاومت اسلامی و حزب‌الله لبنان را مایه افتخار خود و همه اعضای حزب‌الله دانست.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه روحیه بالای دبیرکل حزب‌الله و فرماندهان این تشکل ولایی و شیعی حقیقتاً ستودنی است، اضافه کرد: در این سفر همچنین چند جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور مسلمانان و شیعیان لبنان با سخنرانی آیت‌الله مقتدایی در برخی نهادهای دینی برگزار شد، ضمن آنکه هیئت حاضر در این سفر بازدیدی از برخی مراکز همچون موزه جنگ مقاومت اسلامی در جنوب لبنان و در نزدیکی‌های مرز با رژیم غاصب صهیونیستی داشتند.

وی افزود: حضور در مجمع علمای شیعه و سنی لبنان و نیز برگزاری جلسه جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه با حضور آیت‌الله مقتدایی به‌عنوان رئیس هیئت امنای جامعةالمصطفی (ص) العالمیه و همچنین برپایی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت‌الاسلام و‌ المسلمین مروی از اعضای جامعه مدرسین و شورای عالی حوزه‌های علمیه از دیگر برنامه‌های سفر این هیئت به لبنان بود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه