رفتن به بالا
  • Wednesday - 15 June 2016 - 09:56
  • کد خبر : ۳۹۰۹۰
139503181359308957883124

لینک کوتاه:
به دنبال حمایت ۶۸درصدی آمریکایی‌ها از قطع رابطه با عربستان صورت گرفت

درخواست کلینتون از عربستان برای توقف حمایت از افراط گرایی

در سایه تاکید ۶۸ درصد آمریکایی‌ها برای قطع حمایت واشنگتن از ریاض، هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری آمریکا از عربستان خواست که حمایت مالی از افراط گرایی را متوقف کند.                                                اخبار هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در سایه تاکید ۶۸ درصد آمریکایی‌ها برای قطع حمایت واشنگتن از ریاض، هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری آمریکا از عربستان خواست که حمایت مالی از افراط گرایی را متوقف کند.

                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید 

به گزارش هزارنیوز؛ هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز به محاصره رژیم های عرب حوزه خلیج فارس و در صدر آنها عربستان پرداخت و این کشور را به همراه قطر و کویت به حمایت از افراط گرایی متهم کرد.

این درحالی است که یک نظرسنجی که برای خبرگزاری اسپوتنیک روسیه انجام شده حاکی است: 68 درصد آمریکایی ها از واشنگتن می خواهند که از عربستان تا زمانی که این کشور حمایت نکردن خود از تروریسم را نشان نداده است، حمایت نکند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با مجله آتلانتیک در ماه مارس گذشته عربستان را به حمایت مالی از افراط گرایی در جهان متهم کرد. در مرحله بعدی، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا نیز همین اتهامات را مطرح و از عربستان خواست تا نه تنها هزینه های حمایت آمریکا از این کشور را بپردازد بلکه به طور تلویحی بر لزوم توقف مهاجرت و صدور ویزا برای کشوری که تروریست صادر می کند، تاکید کرد. وی این مطلب را در اشاره به عربستان و کشورهای دیگری بیان داشت.

در نهایت نیز هیلاری کلینتون با قدرت به آنها پیوست و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و در صدر آن عربستان را به حمایت از افراط گرایی جهانی و تروریسم ناشی از آن متهم کرد. اظهارات کلینتون یک روز بعد از اقدام تروریستی عمر متین شهروند آمریکایی افغانی تبار بیان شد که در یک کلوپ همجنسگرایان در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا 49 نفر را کشت.

کلینتون روز دوشنبه در تجمعی در ایالت اوهایو گفت: “زمان آن رسیده است که سعودی‌ها و قطری ها و کویتی ها و دیران شهروندان خود را از حمایت از سازمان های افراط گرا منع کنند. باید از حمایت از مدارس و مساجد افراط گرا (مساجد مورد حمایت وهابی ها) که شمار زیادی از جوانان را به مسیر افراط گرایی در جهان سوق داده است، دست بردارند”.

سیاست فشار بر عربستان در افکار عمومی آمریکا تاثیر گذاشته است؛ به گونه‌ای که نظرسنجی مرکز انگلیسی ” POPULUS ” تاکید می کند که 68 درصد آمریکایی ها علیه هرگونه حمایت آمریکا از عربستان هستند.

این مرکز نظرسنجی را برای خبرگزاری اسپوتنیک تهیه کرده است. این نظرسنجی چند هفته قبل از حمله اورلاندو اجرا و نتایج آن هفته گذشته منتشر شد.

در این نظرسنجی این سوال اساسی مطرح شده است که آمریکا چطور می تواند با کشورهای نظیر عربستان که متهم به تروریسم هستند، رابطه برقرار کند؟ 12 درصد پرسش شوندگان گفتند که باید از این کشور حمایت شود. در مقابل 20 درصد هیچ موضعی نگرفتند اما 68 درصد پرسش شوندگان نیز بر لزوم توقف هرگونه حمایت از عربستان به خاطر تروریسم تاکید کردند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه