رفتن به بالا
  • Sunday - 12 June 2016 - 09:05
  • کد خبر : ۳۸۶۹۳
139503191056296377886694

لینک کوتاه:
روحانی در ضیافت افطار با جمعی از علما و روحانیون:

دولت برای بیان واقعیت‌ها و نقد منصفانه و دلسوزانه نیازمند یاری روحانیون است

رییس‌جمهوری با تأکید بر “امروز روحانیت باید مبین خواست مردم و پاسخگوی نیازهای جامعه و به‌ویژه نسل جوان ما از لحاظ فرهنگی باشد”، گفت: دولت یازدهم برای بیان واقعیت‌های کشور و نقد منصفانه و دلسوزانه نیازمند یاری روحانیون است.                                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رییس‌جمهوری با تأکید بر “امروز روحانیت باید مبین خواست مردم و پاسخگوی نیازهای جامعه و به‌ویژه نسل جوان ما از لحاظ فرهنگی باشد”، گفت: دولت یازدهم برای بیان واقعیت‌های کشور و نقد منصفانه و دلسوزانه نیازمند یاری روحانیون است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی شنبه‌شب در ضیافت افطاری با حضور جمعی از علما، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات، با بیان اینکه امروز مسئولیت علما و روحانیت در کنار تدوین فرهنگ دینی و اسلامی، تداوم انقلاب اسلامی و حفظ نظام اسلامی است، اظهار داشت: با وجود مشکلاتی که کشورهای منطقه با آنها درگیر هستند، امروز جمهوری اسلامی ایران، با ثبات و امنیت به روند توسعه و پیشرفت ادامه می‌دهد.

روحانی تأکید کرد: دولت یازدهم به همه وعده‌های خود به مردم عمل می‌کند و هیچ‌گاه و در هیچ موضوع مهمی، بدون شور و مشورت با متخصصان و صاحب‌نظران گامی برنداشته است.

رییس جمهوری به اهمیت جایگاه افکار عمومی جهان از دیدگاه حضرت امام(ره) پرداخت و گفت: امروز ایران اسلامی نزد افکار عمومی جهان جایگاه ویژه‌ای دارد. یکی از نکاتی که پیوسته مورد تأکید حضرت امام(ره) نیز قرار داشت توجه به افکار عمومی جهان بود و ایشان تأکید داشتند که قدرت بزرگ جهان، افکار عمومی است.

روحانی افزود: باید افکار عمومی جهان را جذب کنیم و اجازه ندهیم واقعیتهای کشور، انقلاب، رهبری ، روحانیت، حوزه‌ها و مراجع ما در دنیا به‌گونه‌ای دیگر و مخدوش، معرفی شود.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به “مردم این حکومت را چون حکومت دینی و اسلامی است، متصل به روحانیت می‌بینند”، گفت: مردم از روحانیت انتظار دارند که از قدرت و اختیاراتی که دارد عادلانه و به‌خوبی در جهت منافع مادی و معنوی جامعه بهره برداری کند.

روحانی جایگاه ویژه ایران اسلامی به‌لحاظ ترانزیت منطقه‌ای و جهانی، نیروی انسانی تحصیلکرده و متخصص و سیاست‌ورزی و تعامل با جهان را قدرت بزرگ کشور دانست و تصریح کرد: باید از این ثروت‌ها و قدرت به‌خوبی استفاده کنیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: دیروز توقع مردم از روحانیت بیان احکام خداوند بود و امروز مردم علاوه بر بیان احکام دین خدا، از روحانیت قدرت برنامه ریزی می‌خواهند و اینکه بتوانیم از کوتاه‌ترین و مستقیم‌ترین راه، از منافع مادی و معنوی کشور حفاظت و حراست کنیم.

روحانی به پیشرفت‌ها و گشایش‌های کشور طی فعالیت دولت یازدهم پرداخت و اظهار داشت: در زمینه مسایل اقتصادی، سیاسی و بهداشتی و علمی وضعیت امروز ما به‌مراتب بهتر از گذشته است.

رییس جمهوری افزود: در عرصه بهداشتی، 10 میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و به این ترتیب برای نخستین بار همه اتباع ایرانی تحت پوشش بیمه درمانی هستند. در عرصه صادرات و واردات محصولات نیز تراز بازرگانی ما برای نخستین بار مثبت شده است به‌گونه‌ای که در سال گذشته میزان صادرات ما نسبت به واردات، 900 میلیون دلار افزایش یافته است و این روند امسال نیز ادامه می‌یابد. در زمینه گندم نیز امسال پیش‌بینی می‌شود با خرید 10میلیون تن گندم از کشاورزان، در این عرصه به خودکفایی برسیم.

روحانی گفت: ایران به‌لحاظ نرخ رشد علمی در جهان نیز اکنون رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در سال جاری همچنان همه تلاش‌ها روی رشد و رونق اقتصادی متمرکز خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید طه هاشمی در این نشست، با اشاره به اینکه دشمنان در طول سالهای پس از انقلاب با دسیسه‌ها و توطئه‌های بسیار، سعی در حذف روحانیت از صحنه سیاسی و اجتماعی کشور داشته‌اند، گفت: مردم با انتخاب دکتر روحانی به‌عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعتماد خود را به روحانیت برای حل مشکلات کشور نشان دادند.

هاشمی اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در انتخابات سال ٩٢، امید به آینده در میان جوانان شکل گرفت و نقش رییس جمهوری در بازسازی جایگاه روحانیت در افکار عمومی ستودنی است.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی تلاش رسانه‌ای برای مقابله با رسانه‌های سکولار که علیه کشور و نظام فعالیت می‌کنند و تقویت بنیه کارشناسی و هدایت نیروهای کارشناس در کشور را از جمله اقداماتی دانست که باید در دولت برای آنها برنامه ریزی شود و گفت: روحانیت باید برای استفاده از ظرفیت منبر و محراب برای دفاع از دستاوردها و عملکرد دولت بسیج شده و به صدر جایگاه و بنیانی مرجع برای مردم بازگردد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی با یادآوری ضرورت استفاده از فضای ماه مبارک رمضان برای خودسازی و نزدیکی به خداوند، خاطرنشان کرد: انتقاد برای اصلاح امور امری درست و صحیح است اما اگر با کینه و بغض بیان شود و هدف از آن رسیدن به مقاصد شخصی باشد، مخرب خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد سروش محلاتی نیز در این جلسه با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعامل دولت و روحانیون افزایش یافت بر ضرورت صیانت از جایگاه حوزه، روحانیت و مرجعیت شیعه در کشور به‌عنوان مبدأ انقلاب اسلامی تأکید کرد.

محلاتی با انتقاد از کمبود پخش سخنان مراجع و شخصیت‌های دینی و مذهبی از تریبون‌های رسمی کشور، گفت: مرجعیت شیعه و سنتی در کشور همواره بر ترویج اسلام رحمانی در جهان تأکید دارند که باید در راستای نشر، بازتاب و استفاده از این رهنمودها در جامعه و سیاست گذاری‌ها تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی نیز با بیان اینکه هنر بزرگ رییس جمهور این بود که توانست در گفتار و عمل قطار حکومت و انقلاب اسلامی را به ریل واقعی خود برگرداند، تأکید کرد: امیدواریم این حرکت که بر پایه صداقت، امانتداری و حفاظت از بیت المال در این دولت است، به نتیجه برسد.

وی تصریح کرد: با کمک روحانیت آگاه و حرکتی درست می‌توانیم ضعف‌های گذشته را هرچه سریع‌تر جبران کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی هادوی تهرانی  نیز در سخنانی ضرورت بهره‌گیری از قابلیت فراوان روحانیت در جامعه را خاطرنشان ساخت و تأکید کرد: ان شاء الله در دولت تدبیر و امید و با تلاش‌های شخص دکتر روحانی که قبل از انقلاب و تا امروز پرچمدار و سرباز انقلاب اسلامی بوده است، از توانایی‌ها و قابلیت‌های روحانیت به‌خوبی استفاده شود تا با راه‌حلی منطقی در مسیر حل مشکلات نظری و عملی گام برداریم.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه