رفتن به بالا
  • Tuesday - 14 June 2016 - 09:53
  • کد خبر : ۳۸۹۹۵
13950325000038_PhotoA

لینک کوتاه:
نیروی دریایی آمریکا/

دومین ناو آمریکایی وارد دریای مدیترانه شد/مقصد بعدی؛ خلیج فارس

نیروی دریایی آمریکا از ورود دومین ناو هواپیمابر آمریکایی در شب گذشته به دریای مدیترانه خبر داد. این ناو به زودی راهی خلیج فارس می‌شود.                                                      اخبار هزار نیوز  را از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نیروی دریایی آمریکا از ورود دومین ناو هواپیمابر آمریکایی در شب گذشته به دریای مدیترانه خبر داد. این ناو به زودی راهی خلیج فارس می‌شود.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد،‌ ناو هواپیمابر «یو اس‌اس دوآیت آیزنهاور» دوشنبه شب وارد دریای مدیترانه شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، این ناو در ادامه اقدامات آمریکا برای مقابله با افزایش نفوذ دریایی روسیه در این منطقه به دریای مدیترانه اعزام شده است.

بر اساس این گزارش،‌ ناو هواپیمابر «آیزنهاور» که با نام «Ike» نیز شناخته می‌شود، قرار است جایگزین ناو «هری اس ترومن» گردد؛ ناوی که اواخر ماه جاری میلادی پس از انجام 8 ماه مأموریت در دریای مدیترانه به آمریکا باز می‌گردد.

ناو آیزنهاور که هدایت یک گروه تهاجمی از رزمناوها، ناوشکن‌ها و جنگنده‌های آمریکایی را عهده‌دار است، قرار است مأموریت خود را به سمت خلیج فارس ادامه دهد تا در حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش در عراق و سوریه شرکت داشته باشد. هنوز جزئیات دقیق استقرار بعدی این ناو اعلام نشده است.

بنا بر این گزارش، جنگنده‌های مستقر روی ناو «ترومن» از تاریخ 3 ژوئن (14 خرداد) چندین حمله هوایی علیه مواضع داعش را از محل استقرار خود در دریای مدیترانه به انجام رسانده بودند.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده، استقرار ناو آیزنهاور بخشی از فرایند تعویض یگان‌های نیروهای نظامی آمریکایی در حمایت از عملیات امنیتی دریایی در سراسر جهان است. این گروه شامل دو رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت شونده، 4 ناوشکن و 9 اسکادران هوایی می‌شود.

به گفته نیروی دریایی آمریکا، حضور دو گروه از ناوهای آمریکایی در دریای مدیترانه نشان دهنده تعهد آمریکا به حفظ امنیت و ایمنی بوده و در عین حال «پیامی قدرتمند به متحدان و شرکای ما در اروپا و در حمایت از آنهاست.»

بر اساس این گزارش، این اقدام آمریکا درست در زمانی صورت گرفته که رزمایش‌های نظامی ناتو در شرق اروپا و ترکیه در حال برگزاری است و ممکن است به افزایش تنش‌ها با روسیه بیانجامد.

انتهای پیام/.منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه