رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 10:25
  • کد خبر : ۳۸۸۵۸
13950114000523_PhotoA

لینک کوتاه:
هادی محمدی

دیپلمات‌های داعش در عراق

همانگونه که احزاب و شخصیت‌هایی در نینوا از داعش در موصل استقبال و مقدمات اشغال آن را فراهم کردند و برخی تجاربرای داعش همه نیازمندی‌ها را مهیا کردند، امروز ثامر سبهان سفیر عربستان در واقع یک بخش دیپلماتیک داعش را به نمایش می‌گذارد.                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

همانگونه که احزاب و شخصیت‌هایی در نینوا از داعش در موصل استقبال و مقدمات اشغال آن را فراهم کردند و برخی تجاربرای داعش همه نیازمندی‌ها را مهیا کردند، امروز ثامر سبهان سفیر عربستان در واقع یک بخش دیپلماتیک داعش را به نمایش می‌گذارد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

هزار نیوز؛ هادی محمدی:

در حالی که بسیج مردمی عراق و یگان‌های ارتش و پلیس و نیروی واکنش سریع در حال پیشروی گام به گام در درون فلوجه هستند و فشارهای آمریکایی و سعودی برای اولویت دادن به عملیات در موصل به جای فلوجه به جایی نرسیده، شاهد مواضع و اقدامات داعشی دیپلمات سعودی در عراق هستیم.

این دیپلمات داعشی که از یک‌طرف به تحریک جریان‌ها و شخصیت‌های طائفه‌ای علیه شیعه و ایران در عراق مشغول است و از سوی دیگر علیه حشدالشعبی که نماد اراده ملی عراق در مبارزه با داعش است، هر روز فشار روانی و رسانه‌ای و اتهامات واهی وارد می‌سازد.

وی به تحریک برخی هسته‌های پنهان و خفته که مردم معترض به فساد دستگاه‌های حکومتی را به سمت آشوب و هرج و مرج و یا فشارهای ضد نظام سیاسی عراق و یا علیه گروه‌های وابسته به حشدالشعبی تحریک و هدایت می‌کنند، اهتمام ویژه‌ای نشان داده است. دلیل این تمرکز در ایجاد آشوب اجتماعی آن است که عملیات فلوجه علیه داعش، التهاب سیاسی در پارلمان و حکومت عراق را آرام نمود و  تا حدودی نیز بهبود بخشید. اکنون این سفیر آشوبگر و داعشی، مسیر معکوس را فعال کرده تا بر عملیات فلوجه اثر بگذارد.

با اینکه دستگاه‌های مسئول در عراق که اطلاعات دقیقی از تحرکات ثامر سبهان در اختیار دارند و از وی خواستار توضیحات سیاسی و دیپلماتیک شده‌اند، ولی باید به یک واقعیت مهم نیز توجه کرد. این‌گونه نیست که داعش یک پدیده وارداتی کامل باشد، بلکه ابعاد کاملی از یک حکومت را در عراق در اختیار دارد. همان‌گونه که احزاب و شخصیت‌هایی در نینوا و صلاح‌الدین، از داعش در موصل استقبال و مقدمات اشغال آن را فراهم کردند و تجار و برخی دیگر از بازرگانان برای داعش همه نیازمندی‌ها را مهیا و نفت آن را فروختند و به داعش مالیات دادند، امروز ثامر سبهان، سفیر عربستان درواقع یک بخش دیپلماتیک داعش را به نمایش می‌گذارد. همان‌طور که بعثی‌ها و تکفیری‌های وهابی از عربستان و بقیه کشورهای عربی، سرباز داعش و نیروی نظامی آن بودند و دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس، اردن، ترکیه و عربستان، به عنوان ابزار اطلاعاتی داعش به این جریان خدمت کردند، امروز فقط یک بخش دیپلماتیک را در داعش کم داشتیم که سفیر عربستان در عراق، این واجب و تکلیف را عهده‌دار شده است. این دیپلمات داعشی، رسماً از داعش حمایت، برای آنها کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کند، بر سر راه داعش‌ستیزی، مانع‌تراشی می‌کند، به داعش سلاح و تجهیزات می‌رساند و شخصیت‌های سنی و شناخته شده که کارگزار سیا و موساد هستند را برای حمایت از داعش به صف کرده و تمامی رسانه‌های نان‌خور سعودی را با همه توان و بوق در خدمت داعش قرار داده تا کابوس نابودی داعش دامن سعودی و آمریکا را نگیرد.

راستی چرا عربستان توضیح نمی‌دهد که چرا در عراق مداخله می‌کند یا در عراق جنگ مذهبی راه انداخته و در عراق چرا تا این حد علنی از داعش حمایت می‌کند و چرا اتحادیه عرب و سازمان همکاری‌های اسلامی خاموش هستند؟

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه