رفتن به بالا
  • Tuesday - 28 June 2016 - 12:30
  • کد خبر : ۳۹۹۷۶
13930202000204_PhotoA

لینک کوتاه:
هانی‌زاده:

رابطه آنکارا و تل‌آویو کمکی به مردم غزه نمی‌کند/ ترکیه دنبال فرار از انزوای سیاسی

کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه ترکیه دنبال فرار از انزوای سیاسی است گفت: از سرگیری رابطه آنکارا و تل‌آویو کمکی به محاصره مردم غزه نمی‌کند و اردوغان ثابت کرد که سیاست‌هایش را براساس منافع شخصی تعیین می‌کند.                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه ترکیه دنبال فرار از انزوای سیاسی است گفت: از سرگیری رابطه آنکارا و تل‌آویو کمکی به محاصره مردم غزه نمی‌کند و اردوغان ثابت کرد که سیاست‌هایش را براساس منافع شخصی تعیین می‌کند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص از سرگیری و عادی‌سازی روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اقدام اخیر دولت اردوغان در برقراری رابطه مجدد با رژیم صهیونیستی حکایت از ضعف ساختاری دولت آنکارا دارد.

وی افزود: در طول 6 سال گذشته رجب طیب اردوغان از طریق طرح شعارهای ضد اسرائیلی تلاش کرده که در حوزه جهان اسلام و جهان عرب خود را به عنوان یک قهرمان اسلامی مطرح کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به رخدادهای منطقه در سال‌های اخیر عنوان کرد: رخدادهای منطقه موجب انزوای شدید سیاسی ترکیه در خاورمیانه شده است.

هانی‌زاده با اشاره به رخدادهایی چون سرنگونی جنگنده روسیه در سوریه توسط دولت ترکیه تصریح کرد: این رخداد از جمله اتفاقاتی بود که موجب شد آنکارا به شدت در انزوای سیاسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به نقش تخریبی دولت اردوغان در عراق و سوریه و همسویی این کشور با عربستان سعودی ادامه داد: اردوغان با پشتیبانی از سیاست‌های عربستان در یمن و بحرین نشان داد که دولت آنکارا زیرساخت‌های سیاسی لازم را برای مطرح شدن به عنوان یک دولت تاثیرگذار منطقه‌ای از دست داده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به عذرخواهی دولت رجب طیب اردوغان از رئیس‌جمهور روسیه بابت ساقط کردن جنگنده این کشور در سوریه اظهار داشت: عذرخواهی اردوغان از پوتین و همچنین ازسرگیری روابط ترکیه با اسرائیل نشان می‌دهد که سیاست‌های گذشته ترکیه کاملا اشتباه بوده است.

هانی‌زاده با تاکید بر اینکه از سرگیری روابط آنکارا و تل‌آویو هیچگونه خدمتی به مردم غزه نخواهد کرد، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی همچنان به کشتار مردم غزه ادامه می‌دهد.

وی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه اردوغان سعی کرده از طریق مطرح کردن مسئله محاصره غزه بهانه‌ای برای برقراری رابطه با اسرائیل داشته باشد، عنوان کرد: طرح اینگونه مسائل برای افکار عمومی قانع‌کننده نیست و از سرگیری روابط آنکارا و تل‌آویو هیچگونه کمکی به حل مشکلات مردم غزه نخواهد کرد و رژیم صهیونیستی به محاصره غزه ادامه خواهد داد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: از سرگیری روابط ترکیه و اسرائیل آن هم در آستانه روز جهانی قدس در نهایت به ضرر مردم فلسطین است.

هانی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: اردوغان با اتخاذ این سیاست ثابت کرد سیاست‌های خود را بر اساس منافع شخصی و حزبی تعیین می‌کند.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه