رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 09:16
  • کد خبر : ۳۹۵۶۲
139504011036232977962484

لینک کوتاه:
احد ده‌بزرگی :

رهنمودهای هر ساله مقام معظم رهبری برای شاعران غنای فکر ایجاد می‌کند/‌رسالت شاعران در اوج‌گیری شعر انقلاب

چهره ماندگار ادبیات و شاعر پیشکسوت استان فارس درباره دیدار هر ساله شاعران با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در زمینه شعر صاحب نظر هستند و رهنمودهای هر ساله ایشان برای شاعران غنای فکری ایجاد می‌کند. به گزارش هزار نیوز؛احد ده‌بزرگی درباره دیدار هر ساله شاعران با مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام […]

به گزارش هزار نیوز ؛

چهره ماندگار ادبیات و شاعر پیشکسوت استان فارس درباره دیدار هر ساله شاعران با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در زمینه شعر صاحب نظر هستند و رهنمودهای هر ساله ایشان برای شاعران غنای فکری ایجاد می‌کند.

به گزارش هزار نیوز؛احد ده‌بزرگی درباره دیدار هر ساله شاعران با مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در زمینه شعر صاحب نظر هستند و رهنمودهای هر ساله ایشان برای شاعران غنای فکری ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که موج شعری شاعران به حرکت درآید.

وی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که گفتند شعرا سرمایه هستند، گفت: مسئولان فرهنگی باید این سرمایه را جذب و حمایت کنند چراکه اساس انقلاب اسلامی یک حرکت فرهنگی بوده که ریشه فرهنگ ادبیات و شعر است و اگر به ادبیات و شعر بی‌توجهی شود همه مسائل فرهنگی به فنا می‌رود.

چهره ماندگار ادبیات درباره رسالت مسئولان برای ترویج شعر انقلاب و آئینی افزود: آموزش و پرورش اساس همه حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی است و شعر انقلاب زمانی پیشرفت می‌کند و زایا است که دانش‌آموزان مستعد هم درگیر با این نوع شعر شوند و آموزش ببینند تا نسلی پویا وارد این شعر شود.

شاعر پیشکسوت استان فارس درباره رسالت شاعران در اوج‌گیری شعر انقلاب خاطرنشان کرد: شاعران جوان باید بدون تقلید و کپی‌برداری از کار پیشکسوتان از تجربه آنها استفاده و راه‌های نو خلق کنند.

ده‌بزرگی درباره فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر روشنگر بودن شاعر تصریح کرد: این سخن رهبری مصداق این بیت نظامی است که « فرزند خصال خویشتن باش» شاعران باید متناسب با شرایط زمان محتوا و زبان شعر خود را تغییر دهند درواقع با بهره‌گیری از پشتوانه غنی گذشته راه آینده را هموار کنند.

وی که زیارت ناحیه مقدسه را به زبان شعر برگردانده و آن را به رهبری تقدیم کرده، افزود: مقام معظم رهبری بر این مسئله که سرود و نوحه باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تاکید کردند و امیدوارم این حرکت مصداق کلام ایشان باشد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه