رفتن به بالا
  • Sunday - 19 June 2016 - 12:30
  • کد خبر : ۳۹۴۲۷
139501141837482927444414

لینک کوتاه:
وزیر دفاع:

شهید چمران الگوی نمونه و نام‌آور اقدام و عمل در عرصه‌های گوناگون است

سردار دهقان شهید مصطفی چمران را شهید والامقام به عنوان الگوی نمونه و نام‌آور اقدام و عمل در عرصه‌های گوناگون برای نسل‌های امروز و فردای این مرز و بوم یاد کرد.                                                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سردار دهقان شهید مصطفی چمران را شهید والامقام به عنوان الگوی نمونه و نام‌آور اقدام و عمل در عرصه‌های گوناگون برای نسل‌های امروز و فردای این مرز و بوم یاد کرد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛سردار دهقان وزیر دفاع به مناسبت 31 خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران طی سخنانی، گفت: شهید چمران در مدرسه، دانش‌آموزی موفق، در دانشگاه، دانشجویی ممتاز، انقلابی و استادی متعهد در کمک به مردم مظلوم فلسطین و لبنان، مددکاری بزرگ در مبارزه با رژیم‌صهیونیستی، مجاهدی خستگی‌ناپذیر در جایگاه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، زبان گویا و پیگیر آرمان آنان در مسئولیت وزارت دفاع وزیری کاردان، نوگرا، تحول ساز و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل فرماندهی مبتکر، شجاع، خط شکن و سرداری بزرگ بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه این شهید والامقام به چنان درجه‌ای از ایمان و کمال دست یافته که حضرت امام‌خمینی(ره) از ایشان به عنوان سردار پرافتخار اسلام، مجاهد بیدار و متعهد، جنگجوی پرهیزکار، معلمی متعهد یاد می‌کند و می‌فرماید او جهاد در راه خدا را از آغاز زندگی شروع و به آن ختم کرد. او در حیات، با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه خدا به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد او با سرافرازی زیست و با سرافرازی شهید شد و به حق رسید.

سردار دهقان افزود: اما ویژگی برجسته دیگری که حضرت امام(ره) برای شهید چمران توصیف می‌کند و باید نصب‌العین جامعه ما بویژه مسئولان کشور باشد آنجاست که حضرت امام‌خمینی(ره) می‌فرماید: “هنر آن است که بی‌هیاهویی‌های سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوس و این هنر مردان خداست” و شهید چمران این بزرگ مرد الهی و هنرمند زبردست یکی از مصادیق بارز و برجسته‌ای است که امروز بعنوان یک الگوی تمام عیار پیش روی ماست.

وزیر دفاع با اشاره به تقارن شهادت این شهید والامقام با ماه مبارک رمضان گفت: حقیقتا چمران فرزند رمضان بود و راز و رمز طی کردن این مراحل و مدارج ارزشمند معنوی در سایه درسهای نابی بود که او از فرهنگ رمضان آموخته بود و بارزترین آن انس با قرآن و راز و نیاز با معبود است.

وی افزود : نیایش‌های چمران صحیفه درخشان و بلندی است که می‌تواند رهنما و راه‌گشای همه ما بویژه نسل جوان در برابر دام‌های شیاطین باشد.

وزیر دفاع در پایان گفت: ما مفتخریم وزارت دفاع در دوران دفاع مقدس سه وزیر شهید ارزشمند و خدمتگذارانی چون شهید چمران را تقدیم اسلام و انقلاب نموده است و بی‌تردید راه و منش آنها همواره الگوی ما در این وزارت خانه است و ما موفقیت‌های خود را مدیون خون این شهدا و شهیدان عزیزی می‌دانیم که برای عزت، سربلندی، استقلال و عظمت این سرزمین عاشقانه جان باختند تا جان بخش دلها و چراغ راه ملت ایران و همه ملت‌های آزاده و مسلمان جهان باشند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه