رفتن به بالا
  • Monday - 20 June 2016 - 09:34
  • کد خبر : ۳۹۵۱۰
139312231138188634917904

لینک کوتاه:
استاندار کرمان در نشست هم‌اندیشی با شرکت‌های دانش‌بنیان:

طرح اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج در کل استان کرمان لجزایی می‌شود‌/توسعه با مدیران دولتی امکان‌پذیر نیست

استاندار کرمان با بیان اینکه قلعه‌گنج کرمان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در کشور است، گفت: طرح قلعه‌گنج در کل استان کرمان اجرایی می‌شود.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

استاندار کرمان با بیان اینکه قلعه‌گنج کرمان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در کشور است، گفت: طرح قلعه‌گنج در کل استان کرمان اجرایی می‌شود.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ علیرضا رزم‌حسینی عصرروز گذشته در  نخستین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش بنیان با استاندار و جمعی از مسئولان که در محل منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد،اظهار داشت: کارگروه رفع موانع تولید در راستای رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه استان کرمان پایلوت اقتصاد مقاوتی در کشور قرار گرفته است، افزود:  به دنبال آن هستیم تا در بخث اقتصاد دانش‌بنیان فعالیت‌ بیشتری داشته باشیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: این طرح به این گونه نیست که پولی به استان کرمان داده شود بلکه در این طرح قرار است، ظرفیت‌های استان شناسایی و در راستای توسعه استان با جذب سرمایه‌گذاری و تسهیل امور ثروت تولید کنیم.

رزم‌حسینی گفت: طرح اقتصاد مقاومتی در قلعه‌گنج استان کرمان با مشارکت چهار وزیر نشان داد که می‌شود با توانمندسازی مردم خلق ثروت انجام  داد.

وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیانی که علاقه‌مند باشند در منطقه قلعه‌گنج کار کنند با حمایت و پشتیبانی بنیاد مستضعفان آماده همکاری و تسهیل امور آن‌ها هستیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه قلعه‌گنج کرمان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در کشور است و از این نگاه طرح‌های اقتصاد مقاومتی زودتر به نتیجه می‌رسد، گفت: البته عمق‌بخشی به این منطقه در حال انجام است واین امر به سراسر استان توسعه پیدا می‌کند.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه طرح قلعه‌گنج در کل استان کرمان تکثیر می‌شود، افزود: توسعه با نظارت دولت‌ها امکان‌پذیر نمی‌شود زیرا منابع دولت بسیار محدود است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه با مدیران دولتی امکان‌پذیر نیست البته دولت زیرساخت‌های مناسب را انجام داده و هر کار اقتصادی بخواهد انجام شود با نیازسنجی و توجیه اقتصادی مشکلی ندارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در طرح اقتصاد مقاومتی به هشت منطقه تقسیم شده است، گفت: نخستین آن منطقه جنوب است که متولی آن بنیاد مستضعفان کشور است.

رزم‌حسینی افزود: جیرفت، کهنوج و عنبرآباد منطقه دوم است که اتاق بازرگانی ایران مسئولیت آن را برعهده گرفته و ریگان، نرماشیر، فهرج و کرمان خودرو مسئولیت گرفته و منطقه سوم است.

وی خاطرنشان کرد: رابر، بافت، ارزوئیه به عنوان منطقه چهارم که مسئولیت آن را دو موسسه بزرگ بانک اقتصاد نوین و بانک گردشگری برعهده گرفتند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه راور، کوهبنان و زرند منطقه پنجم این هستند که شرکت میدکو مسئولیت را برعهده گرفته است، بیان کرد: ظرفیت‌های استان توسط مدیران باتجربه ساخته می‌شود.

رزم‌حسینی با بیان اینکه طرح اقتصاد مقاومتی در استان کرمان یک کار دراز مدتی است ولی در سال‌های آینده جواب می‌دهد، یادآورشد: تمامی شرکت‌های موجود در استان مسئولیت اجتماعی در قبال استان دارند و باید در این زمینه فعالیت کنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه پنج بانک خصوصی در این مناطق حضور دارند و  در این طرح مسئولیت می‌پذیرند، خاطرنشان کرد: استان کرمان با شرکت‌های نامدار تقسیم کار شده است.

رزم‌حسینی با تأکید براینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمان بیش از این باید رشد پیدا کنند، افزود: معوقات بانکی دولت در کشور زیاد شده است در بعضی از بانک‌ها دولت 18 درصد معوقه بانکی دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه شبکه بانکی بیمار است و با مشکلات عمیقی روبه‌روست، خاطرنشان کرد: فعال کردن شرکت‌های نیمه‌فعال و راکد در دستور کار است و ظرف چند ماه آینده اقدامات خوبی در راستای رونق اقتصادی استان انجام می‌شود.

بابک آل‌طه  رئیس دانشگاه آزاد کرمان نیز در این نشست، اظهار داشت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بر این اعتقاد است که برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی باید مشوق و ترغیب‌کننده ‌ شرکت‌های دانش بنیان باشیم.

وی از فعالیت چهار مرکز رشد در مرکز کرمان خبرداد و گفت: در سال جاری این مراکز به  11 مرکز توسعه می‌یابند.

رئیس دانشگاه آزاد مرکز کرمان خاطرنشان کرد: مراکز رشد باید از لحاظ زیرساختی و اقتصادی  در استان کرمان گسترش یابند.

به گزارش تسنیم، با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان دانشگاه ساختمان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با زیربنای 3هزار مترمربع افتتاح شد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه