رفتن به بالا
  • Sunday - 19 June 2016 - 10:19
  • کد خبر : ۳۹۴۰۹
139411171122288197050334

لینک کوتاه:
پژوهشگر طب سنتی /

عدم کنترل «محصولات غذایی دستکاری‌شده ژنتیکی وارداتی» از علل افزایش سرطان در کشور

یک پزشک و پژوهشگر طب سنتی با اشاره به عدم کنترل مواد غذایی وارداتی به‌ویژه محصولات غذایی وارداتی تراریخته یا آغشته به مواد بیماری‌زا به کشور را یکی از عوامل مهم افزایش سرطان در کشور دانست.                                       […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک پزشک و پژوهشگر طب سنتی با اشاره به عدم کنترل مواد غذایی وارداتی به‌ویژه محصولات غذایی وارداتی تراریخته یا آغشته به مواد بیماری‌زا به کشور را یکی از عوامل مهم افزایش سرطان در کشور دانست.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛علی‌اکبر روزگاری درباره چرایی «روند سعودی افزایش میزان ابتلا به سرطان در کشور» که مسئولان مربوطه در وزارت بهداشت نیز بر آن صحه گذاشته‌اند، اظهار داشت: درباره شیوع و افزایش بیماری سرطان، علل مختلفی وجود دارد که یکی از مهمترین علل آن «وضعیت تغذیه» در کشور است؛ مصرف غذاهای مصنوعی مانند فست‌فودها به جای غذهای طبیعی و سنتی، یکی از علل افزایش سرطان در کشور است.

وی افزود: استفاده از مواد نگهدارنده فراوان در مواد غذایی مانند کنسروها، شیرها و آن دسته از مواد غذایی که با گذشت زمان امکان خرابی در آنها وجود دارد، به شدت رواج پیدا کرده است که بر طبق تحقیقاتی که در دنیا بر روی این مواد نگهدارنده صورت گرفته، به طور علمی ثابت شده که این مواد نگهدارنده “سرطان‌زا” هستند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: همچنین تحقیقات علمی که اخیراً بر روی مواد آرایشی صورت گرفته است، نشان می‌دهد که بسیاری از این مواد آرایشی بخصوص آن دسته که به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند، سرطان‌زا هستند.

روزگاری در ادامه بررسی دلایل علل افزایش سرطان در کشور با اشاره به واردات مواد غذاهایی که در آنها دستکاری ژنتیکی صورت گرفته است، متذکر شد: متأسفانه مصرف مواد غذایی که اصطلاحاً به آنها تراریخته گفته می‌شود، در کشور به شدت افزایش پیدا کرده‌ است؛ بر طبق تحقیقات وسیعی که توسط دانشمندان صاحب نظر و مراکز علمی معتبر در حوزه زیست فناوری صورت گرفته است، این مواد غذایی به شدت خطرناک بوده و  می‌توانند تأثیرات بسیار خطرناکی چون بیماری سرطان برای انسان داشته باشند به‌ویژه که در حال حاضر تقریبا تمام این محصولات دستکاری شده ژنتیکی که در کشورمان مصرف می‌شود، وارداتی هستند و اطلاعات چندانی درباره کم‌و‌کیف دستکاری‌های ژنتیکی صورت گرفته بر روی آنها در دست نداریم.

وی درباره اظهارات اخیر رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت که علل اصلی رشد چشمگیر سرطان در کشور را صرفا منحصر در دلایلی مانند جهش سنی، چاقی و عدم استفاده از میوه و سبزیجات دانسته بود، متذکر شد: درباره مسائلی که با سلامتی مردم در ارتباط است نباید ساده‌انگارنه اندیشید و این موج افزایش چشمگیر سرطان که به وضوح در جامعه قابل لمس است را نباید به چند علت ساده محدود کرد؛ همواره باید به خاطر داشته باشیم که دشمنان ما در هیچ زمانی برای ضربه زدن و دشمنی کردن با کشورمان، کوتاهی نکرده و نمی‌کنند و هر زمانی که احساس کنند ما در یک حوزه خاص غفلت کرده‌ایم، از همان حوزه نفوذ کرده و ضربه می‌زنند؛ زمانی برای ضربه زدن از روش ترور فیزیکی استفاده می‌کنند، زمانی نیز برای ضربه زدن از ترور بیولوژیکی بهره می‌برند و یک زمانی هم با مواد غذایی آلوده به عموم مردم کشور، آسیب خود را وارد می‌کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: یکی از حوزه‌هایی که متأسفانه در کشورمان از آن غفلت شده، کنترل مبادی ورودی کشور برای بررسی و آزمایش واردات مواد غذایی و دارویی به‌ویژه محصولات غذایی دستکاری شده ژنتیکی است.

روزگاری ادامه داد: فرض کنید یک ماده غذایی مثل میوه که آغشته به مواد بیماری‌زا توسط دشمنان این مردم و کشور وارد کشور و به طبع آن وارد سبد غذایی مردم شود؛ این میوه از لحاظ ظاهری هیچ مشکلی ندارد و سالم و بی‌عیب به نظر می‌رسد اما آغشته به مواد بیماری‌زا است؛ به علت عدم وجود آزمایشگاههای مناسب در مبادی ورودی کشور برای بررسی میزان سلامتی این مواد غذایی، این میوه در داخل کشور توسط عموم مردم کشورمان استفاده می‌شود که متأسفانه در نهایت منجر به ایجاد بیماری در مصرف‌کنندگان می‌شود.

این پزشک و پژوهشگر طب سنتی همچنین با اشاره به ورود داروهای قاچاق به کشور یادآور شد: بسیاری از داروهایی که به طور قاچاق وارد کشور می‌شوند، در ابتدا موجب بهبود بیماری می‌شوند اما با گذشت زمان عوارض خود را بروز می‌دهند که گاهی ممکن است ناسالم بودن این داروها به بیماریهایی چون سرطان نیز منجر شود.

روزگاری افزود: سیاست بسیاری از  شرکتهای دارویی در خارج از کشور این است که بیماران را با مبتلا کردن به عوارض دارویی، به صورت یک مشتری همیشگی تحت کنترل خود قرار دهند و از آنها بهره‌های مالی فراوان و دائمی کسب کنند.

وی همچنین درباره بخش دیگری از اظهارات اخیر رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت مبنی بر ساخت 180 مرکز درمانی جدید سرطان با توجه به رشد سریع سرطان در کشور گفت: در خصوص درمان سرطان باید به چند نکته توجه داشت؛ نخست اینکه بسیاری از سرطانها درمان ندارند و آن دسته از سرطانهایی که درمان دارند، درمان آنها نسبی است؛ دوم اینکه بسیاری از سرطانها، زمانی قابل تشخیص هستند که دیگر به اصطلاح کار از کار گذشته است و نمی‌توان آنها را درمان کرد؛ حال باید از مسئولان مربوطه پرسید که آیا بهتر نیست به جای اینکه منتظر باشیم تا مردم کشورمان مبتلا به سرطان شوند و در مراکز درمانی جدید سرطان، تحت درمان قرار گیرند که مشخص نیست که آیا درمان شوند یا خیر، به دنبال پیشگیری از ابتلا به سرطان و یافتن دلایل رشد سرطان در کشور باشیم.

این پژوهشگر و محقق طب سنتی تصریح کرد: مسئولان کشور بخصوص مسئولان وزارت بهداشت باید به طور جِد به‌دنبال کشف علل افزایش سرطان در کشور و پیشگیری از آن باشند که این امر خود مستلزم انجام تحقیقات وسیع علمی است.

وی در پایان متذکر شد: یکی از علل افزایش بیماریهایی چون سرطان، نازایی و ناتوانی‌های جنسی که اخیراً به طور چشمگیر در کشور رایج شده است، اقدامات دشمنان در از بین بردن سلامتی مردم بوده است و مسئولان کشور باید به این امر مهم، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه