رفتن به بالا
  • Sunday - 5 June 2016 - 10:46
  • کد خبر : ۳۸۰۴۵
IMG15125104

لینک کوتاه:
علاءالدین بروجردی :

عربستان مسئول لغو حج امسالِ ایران است

 نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تمام مسئولیت عدم اعزام حجاج به عربستان به عهده دولت سعودی است؛ عربستان در جهان اسلام زیر سوال است چراکه حج یک دستور الهی است و وظیفه میزبانی آن در حال حاضر بر عهده این کشور است.  به گزارش هزار نیوز ؛ علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تمام مسئولیت عدم اعزام حجاج به عربستان به عهده دولت سعودی است؛ عربستان در جهان اسلام زیر سوال است چراکه حج یک دستور الهی است و وظیفه میزبانی آن در حال حاضر بر عهده این کشور است.

 به گزارش هزار نیوز ؛ علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس در گفت‌وگویی با اشاره به کارشکنی های عربستان در اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج امسال، اظهار داشت: عربستان نشان داده که عملا شایستگی برگزاری مراسم حج موفق و مورد قبول جهان اسلام را ندارد.

 

وی ادامه داد: از این رو به نظر من نمره عربستان در برگزاری حج در نمونه های متعددی همچون فاجعه ناگوار منا و برخوردهای بسیار بد و نامناسب با زائران ایرانی و غیر ایرانی نمره قبولی نیست.

 

بروجردی با بیان اینکه امیدواریم جهان اسلام بتواند فکری برای این مسئله کند، تصریح کرد: عربستان احساس می کند که به لحاظ سیاسی و روانی در منطقه شکست خورده است؛ ناکامی های وی در بحران های منطقه همچون موضوع عراق، سوریه، لبنان و…احساس شکست را در این کشور ایجاد کرده و همین امر موجب شده تا عربستان به اقدامات کارشکنانه در منطقه دست بزند.

 

وی افزود: تمام مسئولیت عدم اعزام حجاج به عربستان به عهده دولت سعودی است؛ عربستان در جهان اسلام زیر سوال است چراکه حج یک دستور الهی است و وظیفه میزبانی آن در حال حاضر بر عهده این کشور است.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس در پایان با تاکید براینکه حمله نظامی به مردم بی دفاع یمن به مدت یک سال و کشتار هزاران انسان بی گناه در یک کشور اسلامی-عربی از هیچ منطقی برخودار نیست، خاطرنشان کرد:  امیدواریم جهان اسلام راهی برای جلوگیری از کارشکنی های عربستان در منطقه پیدا کند.

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه