رفتن به بالا
  • Monday - 20 June 2016 - 10:16
  • کد خبر : ۳۹۵۲۶
810210

لینک کوتاه:
ماه پشت ابر برجام نماند؛

فیش های حقوقی تحیر آور حاصل تدبیر یاران روحانی/ هر روز یک رقم عجیب!

افشاگری فیش های نجومی مدیران دولت روحانی مدتی است که به راه افتاده و این موضوع به بحرانی جدی برای دولت تبدیل شده است.                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

افشاگری فیش های نجومی مدیران دولت روحانی مدتی است که به راه افتاده و این موضوع به بحرانی جدی برای دولت تبدیل شده است.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ مدتی است که دولت یازدهم با بحرانی روبرو شده  که تاکنون به این حجم و وسعت اتفاق نیافتاده است. بحران افشاگری فیش های نجومی مدیران دولت یازدهم باعث شده است که زنگ خطر برای اعتبار دولت یازدهم در میان اقشار جامعه، به صدا در بیاید.

این وضعیت به اندازه ای جدی است که حتی شخص اول دولت یعنی حسن روحانی نیز به آن واکنش نشان داده است. او گفته بود: اگر در گوشه‌ای چند نفر حقوق بالاتری را برداشت کردند، آن را تبدیل به مسئله ملی نکنیم و دولت نیز گوش شنوایی برای شنیدن نقدها دارد.

با این وجود به نظر می رسد که افشاگری های فیش های حقوق نجومی تمامی ندارد و هر روز یک رقم جدید از فیش های مدیران منتشر می شود.

رقم عجیب مدیران بانک تجارت

فیش‌حقوق مدیرعامل بانک تجارت نشان می‌دهد که وی در آذر ماه سال 1394، رقم 710 میلیون تومان به صورت خالص دریافت کرده که مجموع دریافتی در مدت 21 ماه است.

مبلغ واریزی به عنوان مالیات وی به حساب خزانه تنها 172 میلیون و 800 هزار تومان بوده که در واقع خالص دریافتی 21 ماهه وی پس از حذف کسری‌ها، 710 میلیون تومان بوده است.

همچنین طبق اسناد منتشر شده مدیرعامل بانک در سال 93 یک میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد یک درصد از بانک تجارت دریافت کرده که 45 برابر حقوق ماهیانه وی است.

همچنین فیش‌ مربوط به رئیس هیات مدیره که در سال 93 به کار دعوت شد نشان می‌دهد که وی در دی ماه سال 94 به غیر از فیش حقوقی، 600 میلیون تومان با عناوین دیگر و به صورت خالص پس از کسورات مختلف از جمله اقساط وام قرض الحسنه (با یک درصد کارمزد و 40 برابر حقوق) مبلغ 480 میلیون تومان دریافت کرده است.

پس از انتشار این اسناد، روابط عمومی بانک تجارت این اسناد را مخدوش خوانده و تاکید کرده است که مبلغ حقوق دریافتی نامبردگان نبوده، بلکه نشان دهنده کلیه اجزاء مبلغی است که بابت تطبیق و یکپارچه‌سازی حقوق دوران بازنشستگی و حقوق و مزایای ناشی از آغاز به کار مجدد (از تاریخ 93/01/09 تا پایان آذر ماه 94 به مدت 21 ماه) به حساب بستانکار بانک (و نه حساب حقوقی نامبردگان) منظور شده است.

ماه پشت ابر برجام نماند

اما آنچه که در این موضوع مشخص شده این است که غوغا و تبلیغات گسترده برای برجام هم نتوانسته است از افشاگری پشت صحنه فعالیت مدیران تدبیر و امید جلوگیری کند.

دولت یازدهم که به نتیجه گیری از برجام بسیار امیدوار بود، امروز نه تنها با مشکل عدم تحقق وعده های برجامی روبروست، بلکه با بحرانی مواجه شده است که رهایی از آن آسان نخواهد بود.

افشای دریافت حقوق های نجومی توسط مدیران دولت یازدهم مسئله ای است که سال آینده تاثیرات آن بر انتخابات مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/منبع:دانا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه