رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 10:52
  • کد خبر : ۳۹۵۹۹
139304231745214633206864

لینک کوتاه:
پژو سیتروئن:

قرارداد پژو سیتروئن با ایران خودرو نهایی شد

شرکت فرانسوی پژو سیتروئن روز سه شنبه اعلام کرد، قرارداد تولید مشترک خودرو با شرکت ایران خودرو را نهایی کرده و خود را برای بازگشت به بزرگترین بازار خودروی خاورمیانه آماده می کند.                                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

شرکت فرانسوی پژو سیتروئن روز سه شنبه اعلام کرد، قرارداد تولید مشترک خودرو با شرکت ایران خودرو را نهایی کرده و خود را برای بازگشت به بزرگترین بازار خودروی خاورمیانه آماده می کند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ بر اساس اعلام پژو سیتروئن، در این پروژه مشترک 50-50، طی 5 سال تا 400 میلیون یورو (451 میلیون دلار) سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات جدید جدید، تحقیق و توسعه انجام خواهد گرفت.
از زمان لغو تحریم ها در ماه ژانویه، پژو سیتروئن و دیگر شرکت های خودروسازی غربی از جمله رنو و فولکس واگن به دنبال فروش محصولات خود در بازار ایران و انعقاد موافقتنامه تولید خودرو با شرکت های ایرانی هستند.
در این پروژه قرار است خودروهای مدل پژو 208، 2008 و 301 از نیمه دوم سال 2017 در ایران مونتاژ شوند.
ایران خودرو، بزرگترین شرکت خودروسازی ایران در ماه فوریه اعلام کرد که پژو سیتروئن همچنین موافقت کرده که مبلغ 446 میلیون دلار بابت خسارات ناشی از خروج ناگهانی از ایران در سال 2011 تحت فشار دولت آمریکا به این شرکت پرداخت نماید.
پژو سیتروئن که زمانی پر فروشترین شرکت حاضر در بازار خودروی ایران بود، در حالی خواهان بازپس گیری سهم از دست رفته خود از بازار ایران است که در طول سال های تحریم، رقبای آسیایی راه خود را به بازار ایران باز کرده اند. قبل از خروج پژو سیتروئن از بازار ایران، تعداد فروش محصولات این شرکت به 458 هزار دستگاه رسیده بود که تقریبا 30 درصد بازار ایران را شامل می شد.
انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه