رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 11:57
  • کد خبر : ۳۹۶۴۶
13930410000358_PhotoA

لینک کوتاه:
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش

«قطع یارانه» ممانعت کنندگان از تحصیل کودکان در دست بررسی است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: قطع یارانه خانواده‌های ممانعت کننده از تحصیل کودکان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد هدفمندی یارانه‌ها بررسی می‌شود.                                                    اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: قطع یارانه خانواده‌های ممانعت کننده از تحصیل کودکان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد هدفمندی یارانه‌ها بررسی می‌شود.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا طرح و برنامه‌ای در خصوص قطع یارانه افراد ممانعت کننده از تحصیل دانش‌آموزان به دولت و مجلس ارائه شده است؟»، اظهار داشت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجارب برخی کشورها که این کار را انجام داده‌اند، بررسی کردیم.

وی افزود: در کنار مشوق‌هایی که برای خانواده‌های کم‌درآمد وجود دارد، سازمان‌هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد هم اعلام آمادگی کرده‌اند تا اگر علت بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزی مشکلات معیشتی خانواده است، قطعاً هم آموزش و پرورش، دستگاه‌های حمایتی و مؤسسات خیریه کمک کنند تا این مانع رفع شود.

دیمه‌ور با اشاره به اینکه اگر خانواده‌ای از کودک خود بهره‌کشی کند و اجازه تحصیل به او ندهد باید از برخی تسهیلات اجتماعی محروم شود، خاطرنشان کرد: اگر در جایی واقعاً بحث معیشتی وجود نداشته باشد و بهره‌کشی از کودکان صورت ‌گیرد، کسی که از کودک خود سوء استفاده کرده، آینده او را خراب و به سرمایه انسانی کشور لطمه وارد می‌کند چرا باید او را هم تشویق کنیم و هم از منابع دولت و ملت بی دلیل در اختیار چنین خانواده‌ای قرار دهیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مطالعات تطبیقی انجام شده از کشورهای مکزیک و برزیل در خصوص ممانعت کنندگان از تحصیل کودکان، گفت: موضوع قطع یارانه ممانعت کنندگان از تحصیل دانش‌آموزان پیشنهادی است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در قسمت هدفمندی یارانه‌ها مطرح است.

وی تصریح کرد: حال باید دید آن عده‌ای که به دنبال سوء استفاده و بهره کشی از کودکان هستند، مطابق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان چه اقدامات بازدارنده‌ای برای آنها در نظر گرفته می‌شود که یکی از آنها می‌تواند قطع یارانه این افراد باشد.

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه