رفتن به بالا
  • Thursday - 9 June 2016 - 07:19
  • کد خبر : ۳۸۰۱۸
09

لینک کوتاه:
مدیر عامل صنایع فولادکرمان در جمع بسیجیان:

ما میتوانیم اقتصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم

عکاف زاده مدیرعامل صنایع فولاد کرمان (بردسیر) گفت: مجموعه فولاد سازی ای که 765 روزه به بهره برداری میرسد واقعا برهانی بر گفتار مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی است ؛ ما میتوانیم این گفتمان و اقصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عکاف زاده مدیرعامل صنایع فولاد کرمان (بردسیر) گفت: مجموعه فولاد سازی ای که 765 روزه به بهره برداری میرسد واقعا برهانی بر گفتار مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی است ؛ ما میتوانیم این گفتمان و اقصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ علی رضا عکاف زاده مدیر عامل صنایع فولاد کرمان (بردسیر) در حاشیه ی بازدید بسیجیان شهرستان بردسیر از این کارخانه با اشاره به اینکه این شرکت درسال1375  کلنگ زنی و درسال1380به بهره برداری رسید؛ بیان داشت : مجموعه سیستم دولتی بود و سال86 در قالب اصل 44 به شرکت تعاونی کارکنان فولاد واگذار شد.

وی ادامه داد:  شرکت تعاونی کارکنان فولاد متشکل از پرسنل همین کارخانه بودند که دارای 154 عضو بود و تا سال91 روند مجموعه به همین صورت ادامه پیدا کرد ؛ اما متاسفانه به سمت و سویی حرکت کرد که سال91 مجموعه 43 روز تعطیل شد و اعلام برشکستگی کرد ؛ کارکنان هم به سمت و سوی دریافت بیمه ی بیکاری رفتند.

کارخانه برشکسته را دوباره سرپا کردیم

مدیر عامل صنایع فولاد کرمان(بردسیر) با اشاره به اینکه در سال91 مجموعه سرمایه گذاری شرکت صالحین وارد ماجرا شد و کارخانه را از تعطیلی نجات داد ؛ گفت:شرکت صالحین نزدیک به 8400 نفرسهام دار دارد و سهام داران آن همه خانواده معظم شهدا جانبازان ایثارگران رزمندگان و ازادگان هستند ؛ و چون قرار نبود در منطقه محروم بردسیر صنایع فولاد هم هم دچار سرنوشتی همانند کارخانه قند شود ؛ پس این شرکت پا پیش گذاشت به عرصه وارد شد.

عکاف زاده ادامه داد: در آن زمان بنده هم به عنوان یک سرباز در میدان ایستادیم؛ دوستان و مسئولین کمک کردند لطف خدا هم شامل شد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه امروزه در صنایع فولاد بردسیر ما نه تنها شاهد تعطیلی نبودیم و بلکه افزایس فراوانی در جذب پرسنل داشتیم ؛ بیان کرد:  به لطف خداوند از 154 نفر پرسنل در گذشته ؛  امروز که درخدمت شما هستم 462 نفر بیمه شده داریم.

با ثبت 11 رکورد ؛ مجموعه فولاد سازی را در 765 روز به بهره برداری رساندیم

مدیر عامل صنایع فولاد کرمان افزود: شرکت صنایع فولاد توانسته در مدت این 3 سال مجموعه فولاد سازی را با ظرفیت تولید 440 هزار تن بیلت در سال در کمتر از 765 روز به بهره برداری برساند.

عکلافزاده با اشاره به 11 رکورد شکنی در صنایع فولاد کرمان ، تصریح کرد: ما توانستیم در مجموعه فولاد سازی 11رکورد به ثبت برسانیم ؛ در 3 سال پیش شما شاهد بودید دمای بردسیر به منفی 20 درجه رسید در فاصله نزدیک به 15 الی16 روز 4700 حلقه لاستیک کهنه از کل استان جمع آوری کردیم و به داخل کارخانه منتقل شد تا دمای هوا را برای بتن ریزی متناسب کنیم ؛  ما به دلیل سرمای هوا حتی یک دقیقه بتون ریزی را تعطیل نکردیم.

ما میتوانیم اقصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم

وی با اشاره به گفتمان رهبر معظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت : مجموعه فولاد سازی ای که 765 روزه به بهره برداری میرسد واقعا برهانی بر گفتار مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی است ؛ ما میتوانیم این گفتمان و اقصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم.

ثابت کردیم که  توان بومی در بردسیر وجود دارد

مدیر عامل صنایع فولاد کرمان اذعان داشت : مسئله دیکری که قابل توجه است ، عدم استفاده از نیروهای خارجی است ؛ ما در این کارخانه در مراحل طراحی، مهندسی، ساخت و نصب حتی از یک نفر نیروی خارجی استفاده نکردیم ؛ این مدعا علی رغم این است که سه و نیم سال پیش خیلی از دوستان ما در عرصه فولاد و یا غیر فولادی همه میگفتند امکان ندارد ؛ این توان وجود ندارد ؛ ولی ما ثابت کردیم که این توان وجود دارد ؛ ما در شهرستان این امر را به اثبات رساندیم.

وی ضمن تشکر از مهندسین داخلی ؛ ادامه داد: ما تا سه سال پیش دنبال شناسایی مهندسین نخبه ی داخلی نرفته بودیم ؛ ما نخبه های بسیار بزرگی در شهرستان بردسیر داریم؛ که متاسفانه به هر دلیلی از آنها استفاده نمیشد ؛ اما ما با کمک همین مهندسان بردسیری بعد از 765 روز موفق شدیم یک کارخانه فولاد سازی را به بهره برداری برسانیم.

شهرستان بردسیر به خود ببالد که نیازهای فولادی قرارگاه سازندگی خاتم را برآورده می کند

این فعال اقتصادی با اشاره به زمان بر بودن عملیات ذوب ، تصریح کرد: به لطف خداوند و دعای مردم بردسیر و به برک خون شهدا ما توانستیم در کمتر از 61 ساعت اولین ذوب را بریزیم و در نهایت شمش را تحویل بگیریم ، این پروژه طی 17 روز توانست به استمرار مداوم در تولید برسد.

عکاف زاده با یادآوری اینکه در سال 92 تولید صنایع فولاد کرمان تنها میلگرد 12 بود ؛ بیان داشت: در کمتر از دو سال همین همشهریان و برادران شما همت کردند ؛ امروزه در کارخانه نورد؛  میلگرد از سایز 10 تا 32 و با گریدهای  a2و a3 با عاج 340 و 400و420 تولید می شود.

وی خاطر نشان کرد : امروز واقعا شهرستان بردسیر باید به خود ببالد که میلگردهایی پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم در کل کشور از صنایع فولاد بردسیر فراهم میشود.

03

04

05

06

07

08

09

10

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “ما میتوانیم اقتصاد مقاومتی را در شهر بردسیر به اثبات برسانیم”

ارسال دیدگاه