رفتن به بالا
  • Sunday - 19 June 2016 - 12:40
  • کد خبر : ۳۹۴۴۱
139502051324226137570174

لینک کوتاه:
فلاحت‌پیشه در تذکر آیین‌نامه‌ای:

مجلس اقدامات دولت برای مقابله با پدیده ریزگردها را در دستورکار قرار دهد

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس از هیئت رئیسه پارلمان خواست که مجلس اقدامات دولت برای مقابله با پدیده ریزگردها را در دستورکار قرار دهد.                                                        اخبار هزار نیوز  را […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس از هیئت رئیسه پارلمان خواست که مجلس اقدامات دولت برای مقابله با پدیده ریزگردها را در دستورکار قرار دهد.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه (30 خرداد) خانه ملت در تذکر آیین‌نامه‌ای به ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: طبق ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس هیئت رئیسه مجلس باید در اداره جلسه، موضوعات روز کشور را در دستور قرار دهد.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات امروز کشور این است که نیمی از مردم ایران از ریزگردها خفه می‌شوند، انتظار می‌رفت هیئت رئیسه مجلس نسبت به این موضوع احساس وظیفه کرده و در قبال محیط زیست و مردم، حداقل بخشی از جلسه امروز پارلمان را به گزارش مسئولان دولتی درباره اقداماتشان در مقابله با پدیده ریزگردها اختصاص می‌داد.

فلاحت‌پیشه خطاب به لاریجانی گفت: آقای لاریجانی زندگی برای مردم شهرهای جنوب غرب کشور به خاطر ریزگردها سخت شده است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب تاکید کرد: سال 91 در  مجلس، یک طرح یک فوریتی برای مقابله با پدیده ریزگردها تنظیم شد و به کمیسیون اجتماعی رفت و ما یک فوریتی تنظیم کردیم اما نگرانیم که آن را در مجلس تصویب کنیم.

وی افزود: طرح یک فوریتی که در سال 91 تنظیم شد و به کمیسیون اجتماعی رفت حداکثر باید تا یک ماه بعد گزارش آن درباره اقدامات دولت در زمینه کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده ریزگردها به صحن مجلس می‌آمد اما هنوز با گذشت 4 سال، به مجلس ارجاع داده نشده است.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: دولت برای اینکه کاری انجام ندهد، لایحه‌ای را ضمن طرح قبلی مجلس می‌آورد که هم طرح را خنثی می‌کند و هم لایحه به پارکینگ کمیسیون می‌رود که از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم این موضوع را بررسی کرده و در دستور کار قرار دهد.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه گفت: مسائل متعددی در کشور وجود دارد که محیط زیست و بهداشت و درمان نیز از موضوعات مهم کشور هستند که به نوبت این مسائل را در مجلس بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه