رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 11:48
  • کد خبر : ۳۸۹۲۴
81807356-70246491

لینک کوتاه:
مدیرکل کانون پرورش فکری کرمان:

مرکز شماره دو کانون پرورش فکری در بردسیر به زودی افتتاح خواهد شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان بردسیر نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در کرمان؛ در جمع خبرنگاران گفت: ششمین مرکز کانون در شهر کرمان نیز پس از ماه مبارک رمضان در بلوار جمهوری اسلامی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان بردسیر نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در کرمان؛ در جمع خبرنگاران گفت: ششمین مرکز کانون در شهر کرمان نیز پس از ماه مبارک رمضان در بلوار جمهوری اسلامی افتتاح می‌شود و مرکز شماره دو در شهرستان بردسیر نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و ان‌شاء‌الله ساخت مرکز شماره دو سیرجان نیز کلید می‌خورد.

وی در رابطه با تفاوت‌های خاصی در کانون با دیگر دستگاه‌ها ؛ بیان داشت: توزیع مراکز یکی از تفاوت‌های کانون است، زیرا ما بر خلاف دیگر دستگاه‌ها در فضاها و شهرهایی هستیم که گاهی هیچ دستگاه فرهنگی حضور ندارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با اشاره به قدمت بیش از 50 ساله کانون پرورش فکری در ایران ابراز داشت: توانمندی کانون در پرورش هنرمندان و مدیران توانمند نشان داده شده است.

روحی ادامه داد: خیلی‌ها معتقد هستند تاثیر فعالیت‌های فرهنگی را می‌توان حداکثر در 10 سال آینده دید به شرط اینکه دستگاه‌های فرهنگی به خوبی کار خود را انجام دهند.

وی اضافه کرد: آموزش در قالب 40 فعالیت مختلف در برنامه‌های کانون پرورش فکری دیده شده است و بچه‌ها در تمام فصول سال در کانون حضور دارند، اما طی تابستان استقبال از برنامه‌های کانون بیشتر است.

این مسؤول فرهنگی عنوان کرد: مهربانی و دانایی رمز موفقیت ما در کانون پرورش فکری است و تاکید داریم مربیان کانون این دو ویژگی را در خود تقویت کنیم و ایجاد حس و خاطره خوش در بچه‌ها را در کانون دنبال می‌کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان تاکید کرد: اگر برای رشد فرهنگ و آینده کشور علاقه‌مند هستیم باید این را از بچه‌ها آغاز کنیم، زیرا دوران کودکی و نوجوانی از دوره‌های مهم است.

روحی افزود: کار کیفی در کانون برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، هرچند که از کمیت هم غافل نمی‌شویم.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط کانون برای دانش‌آموزان مدارس خبر داد و اظهار داشت: کانون از طریق برنامه‌های مختلف از جمله تئاتر، نمایش و محصولات فرهنگی با کانون آشنا می‌شوند.

روحی از فعالیت مراکز سیار، پستی و مکاتبه‌ای کانون در استان کرمان سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: حدود 60 هزار نفر در کانون پرورش کرمان عضو هستند و در تلاش هستیم همه بچه‌های کرمانی با فعالیت‌های کانون از طریق مختلف آشنا شوند.

وی با تاکید بر اینکه بچه‌های روستایی از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار هستند، یادآور شد: راه‌اندازی مراکز سیار روستایی را مدنظر داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان ابراز داشت: افتتاح مرکز فروش محصولات کانون و راه‌اندازی مرکز فراگیر کانون در استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

روحی بیان داشت: برگزاری برنامه برای خانواده‌ها نیز از اولویت‌های کانون پرورش کرمان است و اطلاع‌رسانی درباره کانون نیز یکی از اولویت‌های مهم ماست و تلاش می‌کنیم، توانمندی‌های خود را با حضور در نمایشگاه‌ها و یا انجام تبلیغات در فضای مجازی به مردم نشان دهیم.

وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی بیش از هر چیز دیگری به پرورش نیروی انسانی نیاز دارد، تصریح کرد: پرورش نیروی انسانی جزو اولویت‌های کانون است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان افزود: کانون کرمان، 35 مرکز ثابت، هشت مرکز سیار و دو مرکز پستی دارد و کتاب و کتابخوانی محور اصلی فعالیت‌های کانون است و بیش از 6 هزار عنوان کتاب در مراکز کانون داریم.

روحی از رونمایی 9 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس با همکاری کانون و بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس طی سال جاری خبر داد.

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم تا سالن اختصاصی نمایش برای کودکان در کرمان داشته باشیم و مرکز نجوم کانون نیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به اینکه این پروژه چهار سال معطل مانده است، لذا تلاش می‌کنیم تا این مرکز به عنوان یک مجموعه بی‌نظیر در کشور ساخته شود.

روحی اضافه کرد: کانون در جذب نوجوانان پسر کمتر موفق بوده است، بنابراین همکاران ما تلاش می‌کنند تا پسران بیشتری را جذب کانون کنند و برای تحقق این امر ارائه فعالیت‌های تخصصی مانند نجوم و سفالگری را دنبال می‌کنیم.

وی گفت: فعالیت‌های اسلامی درون‌مایه تمام برنامه‌های کانون است و کلاس‌های ویژه در قالب‌های مختلف از جمله قصه‌گویی، شعرخوانی، شاهنامه‌خوانی و مثنوی‌خوانی، موسیقی، نقاشی، سفال، کارگاه داستان و آموزش کامپیوتر طی تابستان برای بچه‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان عنوان کرد: ایجاد رفتار مومنانه در بچه‌ها و کادرسازی برای انقلاب اسلامی از مهمترین اولویت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه