رفتن به بالا
  • Sunday - 19 June 2016 - 12:43
  • کد خبر : ۳۹۴۴۳
139302201247136692723414

لینک کوتاه:
مدیر روابط کار اداره کار استان کرمان خبر داد

معرفی ۳ هزار و ۸۳۰ نفر بابت بیمه بیکاری به تامین اجتماعی استان کرمان

مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۸۳۰ نفر از کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به اداره‌کل تامین اجتماعی استان کرمان معرفی شدند.                                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۸۳۰ نفر از کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به اداره‌کل تامین اجتماعی استان کرمان معرفی شدند.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛هادی آرمین  در ارتباط با به‌کارگیری کارگران در اداره تامین اجتماعی اظهار داشت: در راستای پرداخت بیمه بیکاری کمیته از نمایندگان اداره کار و اداره تامین اجتماعی تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه احراز بیکار شدن کارگر متقاضی در این کمیته انجام می‌شود، گفت: شرط اول بیکاری این است که به شکل ارادی نباشد و کارگر ناگزیر به بیکاری از طرف کارفرما شده باشد.

مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری، باید دارای حداقل سابقه‌ای در کارگاهی که مشغول کار بودند، باشند و مبلغ پرداختی بیمه بیکاری هم براساس حقوق دریافتی زمان شاغل بودن و سابقه کار پرداخت می‌شود.

آرمین با اشاره به اینکه بعد از احراز بیکار بودن، متقاضی دریافت بیمه بیکاری به اداره‌کل تامین اجتماعی استان معرفی می‌شود، خاطر نشان کرد: صندوقی در تامین اجتماعی وجود دارد که منابع آن از محل پرداخت سه درصد حق بیمه بیکاری توسط بیمه گذار، تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: این پرداخت بیمه بیکاری توسط تامین اجتماعی از همین محل، شکل می‌گیرد و صرفاً بابت این است که اگر کارگری ناخواسته بیکار شد به جهت پیشگیری از آسیب به خانواده‌اش به شکل موقت و مُسکن پرداخت شود.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مبلغ پرداختی ماهانه در زمان استفاده از بیمه بیکاری، کمتر از حقوق زمان شاغل بودن است، اظهار داشت: این مبلغ 70 درصد حقوق و مزایایی است که در زمان کار دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از این بیمه فقط مختص کارگران است، گفت: مدت پرداخت بیمه بیکاری حداقل شش ماه تا 50 ماه بر اساس سابقه کار است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  با اشاره به اینکه اگر کارگری در هنگام دریافت مقرری بیمه بیکاری در جایی مشغول شود، بیمه بیکاری آن قطع می‌شود، افزود: حضور و غیاب کارگر در اداره‌کل کار انجام شده و گزارش آن ماهانه به اداره‌کل تامین اجتماعی ارسال می‌شود.

آرمین تصریح کرد: حسب قانون کارگر باید در ایام بیکاری به سوادآموزی مشغول و یا به اداره کل فنی و حرفه‌ای در راستای مهارت آموزی معرفی شود بر همین اساس به‌کارگیری 15 روزه کارگران در اداره‌کل تامین اجتماعی استان به بهانه حضور و غیاب و یا مطمئن شدن از بیکاری، خلاف قانون و مقررات است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته 3 هزار و 830 نفر از کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان معرفی شدند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه