رفتن به بالا
  • Wednesday - 29 June 2016 - 11:09
  • کد خبر : ۳۹۹۹۴
image276428

لینک کوتاه:
«جوانان انقلابی» چه می‌گویند؟

نیروهای جریان فتنه در بدنه دانشگاه‌ها و وزارت علوم رخنه کردند

قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس گفت: متاسفانه به مطالبه رهبر انقلاب در خصوص عدم حضور جریان‌های خاص سیاسی در دانشگاه‌ها به شکل درست عمل نشده است؛ تا جایی که شاهد هستیم بعضی از نیروهای فتنه در بدنه دانشگاه‌ها و وزارت علوم نقش اساسی دارند.   به گزارش هزار نیوز ، محمدحسین یادگاری، قائم […]

به گزارش هزار نیوز ؛

قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس گفت: متاسفانه به مطالبه رهبر انقلاب در خصوص عدم حضور جریان‌های خاص سیاسی در دانشگاه‌ها به شکل درست عمل نشده است؛ تا جایی که شاهد هستیم بعضی از نیروهای فتنه در بدنه دانشگاه‌ها و وزارت علوم نقش اساسی دارند.

 

به گزارش هزار نیوز ، محمدحسین یادگاری، قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص میزان محقق شدن مطالبات رهبر انقلاب از سوی دانشجویان گفت: رهبری هر ساله در دیدار خود با دانشجویان در رابطه با چند موضوع تاکید داشته‌اند؛ که یکی از آنها کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویی در دانشگاه‌ها بوده است که حتی آئین نامه و دستورالعمل اجرایی آن در دوره دولت دهم تصویب و به دانشگاه‌ها ابلاغ شد، اما متاسفانه این موضوع به خاطر مسائل مختلفی همچون نداشتن زمینه‌های بحث و گفتمان سالم میان دانشجویان همچنان روی زمین مانده است.

کرسی‌های آزاد اندیشی؛ بدون بستر بدون اجرا

وی ادامه داد: دانشجویان ما باید فرهنگ مناظره را فرا بگیرند. باید کلاس‌های آموزشی برای بسترسازی این فرهنگ  برگزار شود که راجع به چه مباحثی در دانشگاه بحث شود و چه داورانی بر این مباحث نظارت کنند.

قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس یکی دیگر از مطالبات رهبری که طی این سال‌ها محقق نشده است را حضور جوانان انقلابی در محیط دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در سخنان خود به حضور جوانان انقلابی در محیط‌های علمی و دانشگاهی تاکید کردند، چرا که حضور این پتانسیل موجب عدم فعالیت گروه‌های ضد نظام خواهد شد. در حال حاضر داخل مجموعه دانشگاه‌ها انجمن‌هایی رویش پیدا کرده‌اند که توسط بعضی از نیروهای جریان فتنه پشتیبانی می‌شوند.

یادگاری با اشاره به دیدار اخیر رهبری با جمعی از اساتید دانشگاهی خاطرنشان کرد: ایشان باری دیگر تاکید کردند من طرفدار نیروهای انقلابی و مخالف نیروهای ضد انقلاب در محیط دانشگاه هستم. به نظر می‌رسد باید برای میدان دادن و زمینه سازی فعالیت نیروهای انقلابی در دانشگاه‌ها توجه بیشتری شود. متاسفانه هم اکنون دولت فعلی به جای اینکه فعالیت نیروهای انقلابی را برجسته کند و به آنها میدان دهد، زمینه را برای انجمن‌های ضد ارزشی باز کرده‌ است.

وی عدم حضور جریان‌های خاص سیاسی در دانشگاه‌ها را از دیگر مطالبات رهبری دانست و تصریح کرد: متاسفانه به این مطالبه نیز به شکل درست عمل نشده است؛ تا جایی که شاهد هستیم بعضی از نیروهای جریان فتنه در بدنه دانشگاه‌ها و بدنه وزارت علوم نقش اساسی دارند و در حال آماده سازی زمینه‌های دیگر هستند.

قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس در ادامه سخنان خود گفت: این در حالی است که مقام معظم رهبری صراحتا به رئیس جمهور وقت گفته بودند افرادی که از لحاظ سخنرانی و تفکرات خاص خود نسبت به جریان فتنه موضع مثبتی دارند، نباید در دانشگاه حضور پیدا کنند. در کنار این خواسته، رهبری موکدا گفته بودند که باید پشتیبان نیروهای انقلابی همچون بسیج و … شد.

برای مطالبه رهبر در خصوص بورسیه‌ها هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است!

یادگاری به ماجرای پرحاشیه بورسیه‌ها اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از مطالبات رهبری که در خصوص آن هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، ظلمی است که به دانشجویان بورسیه شده است. سالگرد این اتفاق 13 خرداد ماه بود و دانشجویان بورسیه با گذشت حدود بیش از دو سال همچنان بلاتکلیف هستند.

وی در این خصوص اظهار داشت: وزیر محترم علوم که در داخل مجلس عنوان کردند فرمایشات رهبری فصل الخطاب ما در وزارت علوم خواهد بود و خط قرمز ما جریان فتنه است، پس چرا زیر پر و بال ظلمی که به دانشجویان بورسیه شده است را نمی‌گیرد و پیگیری نمی‌کند؟

قائم مقام بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به این سوال که سیر مطالبات رهبری در این سال‌ها از دانشجویان چگونه بوده است؟ گفت: رهبر معظم انقلاب در همه دوران‌ها برای فضای دانشگاه مطالباتی داشتند که همیشه مطالبات پایه‌ای و اساسی بوده است. بحث زیرساخت‌های اقتصاد دانش بنیان، بحث عدم شتاب رشد علمی در دانشگاه‌ها، جلوگیری از ول انگاری فرهنگی در دانشگاه‌ها، همه و همه مطالباتی است که از جانب ایشان مطرح و پیگیری می‌شوند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه