رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 08:32
  • کد خبر : ۳۸۸۰۸
139412091411104237237524

لینک کوتاه:
قائم مقام شرکت واگن سازی تهران:

واگن‌سازی پارس تمام نیاز کشور را تامین می‌کند/اصلاً نیاز به واردات نیست

قائم مقام شرکت واگن سازی تهران گفت: در حال حاضر شبکه مترو تهران و سایر شهرهای ایران با وجود این شرکت دیگری نیازی به واردات واگن از خارج کشور ندارند.                                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

قائم مقام شرکت واگن سازی تهران گفت: در حال حاضر شبکه مترو تهران و سایر شهرهای ایران با وجود این شرکت دیگری نیازی به واردات واگن از خارج کشور ندارند.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛رامین مسعود افزود: شرکت واگن سازی تهران با مشارکت سهم 49 درصدی چینی ها و سهم 51 درصدی ایرانی در سال 1382 پا به عرصه وجود گذاشت ناگفته نماند تا سال 1389 حدود 300 واگن متروی تهران بصورت آماده از کشور چین وارد شد.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به رشد روز افزون جمعیت و نیاز به توسعه شبکه مترو در ایران به ویژه تهران تاسیس شرکت واگن سازی بیش از پیش در کشور احساس و کارخانه ای در جوار ایستگاه باقر شهر با هدف بومی سازی، تامین ناوگان و از همه مهمتر بی نیاز شدن از واگن های وارداتی احداث شد.

قائم مقام شرکت واگن سازی تهران گفت : در طول 13 سال گذشته این شرکت توانست از هزار و 500 واگن موجود متروی تهران حدود هزار واگن را تامین کند.

وی افزود: محورهای اصلی واگن سازی تهران نیز شامل تعمیرات و نگهداری ، ساخت و مونتاژ واگن های مترو است.

مسعود خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید واگن های یک طبقه مترو با احتساب با افزایش نیروی انسانی 420 واگن در سال است و برای واگن های دو طبقه 72 واگن است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح توسعه کارخانه ظرفیت در بخش واگن های یک طبقه تا 670 واگن در سال قابلیت افزایش دارد.

مسعود افزود: با توجه به آنچه که گفته شد می تواند اذعان داشت که این شرکت مجموع نیازهای شبکه متروی تهران و متروی سایر کلانشهرهای کشور را تامین خواهد کرد و دیگر نیازی به واردات واگن از خارج کشور نیست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنعت مترو در کشور نوپاست اما توسعه این صنعت در تهران با تکیه بر برنامه و مدیریت کار آمد از رشد و سرعت پیش روندگی خوبی برخوردار است.

قائم مقام شرکت واگن سازی تهران همچنین از حفر سالانه 30 کیلومتر تونل مترو در این شهر خبر داد و افزود: تمامی تجهیزات ثابت شبکه مترو و زیر ساخت ها اعم از بخش انرژی، علایم ، تهویه و از همه مهمتر ساخت واگن در کشور بومی سازی شده است.

وی اذعان داشت: خوشبختانه تاکنون 40 درصد ارزش تمام شده ناوگان متروی تهران در خطوط زیر زمینی به جزء سیستم ترمز و رانش با تکیه بر 100 شرکت زنجیره ای تامین بومی شده است.

مسعود گفت : طبق برنامه تا 10 سال آینده سه هزار واگن مورد نیاز متروی تهران است که با اجرای این پروژه ضریب بومی سازی ناوگان متروی تهران از 40 به 85 درصد می رسد.

وی افزود: مشکل عمده صنف واگن سازی تعریف پروژه، تخصیص نقدینگی، عقد قرارداد با مشتریان است و از نظر سخت افزارها، زیر ساخت ها، نیروی انسانی متخصص و دانش فنی هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شرکت واگن سازی تهران در یک بازه زمانی 8 سال هزار واگن تولید و تحویل ناوگان مترو داده که نشان از دورخیز شهرداری به صنعت حمل و نقل سبز شهری است.

وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر روزانه سه میلیون نفر مسافر به وسیله مترو جابجا می شوند. هر مسافر موجب صرفه جویی نیم لیتر سوخت می شود که با احتساب سه میلیون نفر مسافر عدد صرفه جویی در سال 400 تا 500 میلیارد تومان خواهد بود.

مسعود یادآور شد : دولت با تزریق نقدینگی از محل صرفه جویی سوخت شبکه متروی تهران یاریگر شهرداری تهران باشد تا صنعت حمل و نقل سبز شهری بتواند با سرعت بیشتری گام های توسعه را بردارد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه