رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 June 2016 - 09:02
  • کد خبر : ۳۷۸۹۶
13950311001006_PhotoA

لینک کوتاه:
وزارت خارجه آمریکا:

وزارت خارجه آمریکا: اطلاعی از توقف خرید آب سنگین ایران نداریم

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید فروش آب سنگین به آمریکای بدعهد متوقف شده ولی سخنگوی وزارت خارجه کشور خریدار می گوید اصلاً اطلاعی در خصوص توقف این خرید ندارد.                                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید فروش آب سنگین به آمریکای بدعهد متوقف شده ولی سخنگوی وزارت خارجه کشور خریدار می گوید اصلاً اطلاعی در خصوص توقف این خرید ندارد.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ «جان کری» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری امشب وزارت متبوعه خود، موضع واشنگتن در خصوص مسائل بین‌الملل را با خبرنگاران در میان گذاشت.

کری ابتدا به مسائل بحرین و افزایش مدت بازداشت «شیخ علی سلمان» دبیرکل جنبش الوفاق این کشور اشاره کرد و گفت که آمریکا از وقایع بحرین نگرانی دارد و از دولتمردان جزیره، آزادی شیخ سلمان، احترام به پلورالیسم و پایبندی به استانداردهای بین‌المللی در حوزه آزادی بیان را خواستار است.

جان کری در کمک ایران به مبارزه دولت عراق با تروریست‌ها هم نظراتی داشت.

سخنگو ابتدا گفت که طبیعتاً کشورهای همسایه عراق، منافعی در این کشور دارند ولی حفظ منافع ملی نباید باعث خدشه‌دار شدن حاکمیت دولت مستقر در بغداد شود.

جان کری ادامه داد: «می‌دانیم که ایران در عراق حضور دارد؛ ایرانی‌ها در مبارزه با داعش حضور داشتند و می‌دانیم که ایران در عراق اعمال نفوذ می‌کند.»

وی ادامه داد: «اگر ایران می‌خواهد در حوادث عراق دخیل شود، نباید حاکمیت ملی این کشور نقض شود، شعله‌های قوم‌گرایی هم نباید برافروخته شود.»

یکی از خبرنگاران در ادامه به سخنان اخیر «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص متوقف شدن فروش آب سنگین به آمریکا به دلیل دستبرد واشنگتن به 2 میلیارد دلار از اموال ایران اشاره کرد و واکنش رسمی دولت آمریکا را جویا شد.

جان کری گفت: «اطلاعی ندارم، باید بررسی کنم.»

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه