رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 June 2016 - 11:36
  • کد خبر : ۳۹۶۳۳
139210171209276941866284

لینک کوتاه:
یک کارشناس طب سنتی تشریح کرد:

ویژگی‌های فصل تابستان و اثرات آن بر بدن

یک کارشناس طب سنتی – ویژگی‌های فصل تابستان و اثرات آن بر بدن و خواص میوه‌های تابستانی را تشریح کرد.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک کارشناس طب سنتی – ویژگی‌های فصل تابستان و اثرات آن بر بدن و خواص میوه‌های تابستانی را تشریح کرد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛سید جواد علوی درباره ویژگی‌های فصل تابستان و اثرات آن بر بدن, اظهار داشت: مزاج تابستان،گرم و خشک در نظر گرفته می‌شود و خلط صفرا در این فصل افزایش پیدا می‌کند.

به گفته وی از ویژگی‌های فصل تابستان می‌توان به تحلیل رفتن مواد رقیق و حبس شدن مواد غلیظ در بدن, همه اخلاط به ویژه خلط صفرا، برانگیخته می‌شوند و به جوشش در می‌آیند و تولید صفرا نیز نسبت به دیگر فصول سال، افزایش می‌یابد, اشاره کرد.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: از ویژگی‌های فصل تابستان گرم و سرخ شدن رنگ پوست است همچنین قوه هاضمه و دستگاه گوارش دچار سستی و ضعف می‌شوند.

علوی گفت:گرمی قلب, افزایش عطش, کاهش شدید رطوبات اصلی بدن, کاهش اشتها, عود بیماری‌های قبلی فرد, بروز درد و کندی حواس, سنگینی سر, خواب آلودگی, افزایش خونروش از بینی و رحم, اسهال خونی, احتمال ابتلا به درد چشم, فساد خون و احتباس قاعدگی( عقب افتادن قاعدگی) از ویژگی‌های فصل تابستان است.

خواص میوه‌های تابستانی

وی افزود: انجیر تقویت سیستم عصبی، آرامش فکری، تقویت کلیه، بهبود هضم، ضد اسهال، ضد اسپاسم و ملین, گلابی دارای فیبر، ضد کولیک، موثر در کاهش وزن، دیابت و هضم، سم زدایی از کبد و کاهنده کلسترول, انگور کاهش ریسک بیماری‌های قلبی، ضد تصلب شرایین، سرشار از ویتامین و محافظت از کبد است.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: توت در رفع سرماخوردگی و تب، تقویت خون در کم خونی، جلوگیری از خاکستری شدن مو، ملین و مفید در بیماران دیابتی, آلبالو تقویت کننده قلب، دم گل آن مدر و دفع سنگ کلیه (سنگ‌های کوچکتر از 5 میلی متر) است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه