رفتن به بالا
  • Sunday - 19 June 2016 - 11:56
  • کد خبر : ۳۹۴۱۲

لینک کوتاه:
ماموریت آیات جنتی، یزدی و شب‌زنده‌دار تا ۲۵ روز دیگر به پایان می‌رسد

پایان ماموریت ۶ عضو شورای نگهبان تا ۲۵ روز دیگر/احتمال معرفی حقوق‌دانان جدید تا چند روز دیگر

۲۵ روز دیگر ماموریت ۶ عضو حقوقی و فقهی شورای نگهبان در حالی به پایان می‌رسد.                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ 25 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

۲۵ روز دیگر ماموریت ۶ عضو حقوقی و فقهی شورای نگهبان در حالی به پایان می‌رسد.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ 25 روز دیگر ماموریت 6 عضو حقوقی و فقهی شورای نگهبان در حالی به پایان می‌رسد که می‌بایست تکلیف سه عضوی حقوقی این شورا، با معرفی آیت‌الله آملی لاریجانی به مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

شواری نگهبان به عنوان مهمترین نهاد حکومتی با 12 عضو است؛ 6 عضو فقیه که منصوب ولی‌فقیه هستند و 6 عضو حقوق‌دان که با معرفی رئیس قوه قضائیه و تائید نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شوند، تا به 4 وظیفه اصلی خود یعنی، “پاسداری‏ از احکام‏ اسلام‏ و قانون‏ اساسی‏ از نظر عدم‏ مغایرت‏ مصوبات‏ مجلس‏”، “حضور در مجلس و استماع مذاکرات نمایندگان و اظهار نظر در مورد آن، هنگام‏ مذاکره‏ درباره‏ طرح‏ قانونی یا لایحه‌ ای فوری که در دستور کار مجلس قرار گرفته”، “تفسیر قانون‏ اساسی” و “نظارت‏ بر انتخابات‏ مجلس‏ خبرگان‏ رهبری‏، ریاست‏ جمهوری‏، مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ و مراجعه‏ به‏ آراء عمومی‏ و همه‏ پرسی” برای حراست از حقوق مردم با توسل به شرع و قانون اساسی تشکیل جلسه می‌دهند.

سیامک‌ره‌پیک، محمد سلیمی و محمدرضا علیزاده سه عضو حقوقی شورای نگهبان هستند که 26 تیرماه ماموریتشان در شورای نگهبان به پایان خواهد رسید و شنیده‌ها از معرفی احتمالی برخی گزینه‌های جدید مانند عباسعلی کدخدایی و فیروز اصلانی از سوی رئیس دستگاه قضا به مجلس شورای اسلامی تا چند روز دیگر حکایت دارد. این خبر هنوز از سوی مقام رسمی تایید نشده است.

وضعیت ماموریت آیات جنتی، مدرسی یزدی و حجت‌الاسلام شب‌زنده دار در شورای نگهبان نیز باید توسط مقام معظم رهبری تعیین تکلیف شوند تا ترکیب 12 نفره شورای نگهبان بعد از 26 تیر کامل شود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه