رفتن به بالا
  • Monday - 13 June 2016 - 10:05
  • کد خبر : ۳۸۸۴۲
13950322000826_PhotoA (1)

لینک کوتاه:
صبح امروز 24 خردادماه

پدر شعر انقلاب بر دوش رهروانش تشییع می‌شود

خالق سرودهای ماندگار انقلابی، مرحوم حمید سبزواری، امروز با حضور مردم، شخصیت‌های برجسته فرهنگی، ادبی، هنری و سیاسی کشور از حوزه هنری تشییع می‌شود.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

خالق سرودهای ماندگار انقلابی، مرحوم حمید سبزواری، امروز با حضور مردم، شخصیت‌های برجسته فرهنگی، ادبی، هنری و سیاسی کشور از حوزه هنری تشییع می‌شود.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛خالق سرودهای ماندگار انقلابی همچون «خمینی ای امام» «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو»، «ای مجاهد، شهید مطهر» و …، ساعت 10 امروز دوشنبه 24 خردادماه از محل حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ تشیع می‌شود.

پیکر این شاعر پیش‌کسوت انقلاب اسلامی، پس از تشییع در حوزه هنری، به تالار وحدت منتقل می‌شود و از آنجا نیز به زادگاهش سبزوار، برای خاک‌سپاری منتقل می‌شود.

همچنین گفته شده علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم تشییع حمید سبزواری سخنرانی خواهد داشت. رئیس و جمعی از مدیران ستادی حوزه هنری و شاعران و اهالی ادبیات متعهد و آیینی و انقلابی کشور نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز پیام تسلیتی در پی درگذشت این شاعر نامدار کشور صادر کردند که در مراسم تشییع قرائت می‌شود.

حمید سبزواری، شاعر مطرح انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شنبه 22 خردادماه دار فانی را وداع گفت.

حسین آقاممتحنی مشهور به حمید سبزواری، شاعر معاصر ایران و دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر است. سبزواری زاده 1304 در سبزوار است که قبل از مدرسه، قرآن را در خانه و نزد مادرش آموخته بود. وی سرودن شعر را از چهارده‌سالگی آغاز کرد.

از آثار استاد حمید سبزواری می‌توان به: دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد. سبزواری در نتیجه مبارزات جانانه انقلابی، سال‌ها تلاش صادقانه شغلی و ذوق و قریحه بالای شاعری، افتخارات متعددی را کسب کرد.

او برای انقلاب شعر و شعار می‌ساخت که در راهپیمایی‌ها و نمازجمعه خوانده می‌شد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: «آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو»، «خمینی ای امام» و «الله اکبر، خمینی رهبر».

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه