رفتن به بالا
  • Sunday - 26 June 2016 - 09:57
  • کد خبر : ۳۹۸۲۲
139504051933306018002434

لینک کوتاه:
مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت:

پزشکانی که وجود خارجی ندارند/ گزارش ویزیت‌های تلگرامی به ۱۵۹۰ و ۱۶۹۰

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت، صلاحیت پزشکان در فضای مجازی را متذکر شد و گفت: اخیراً پزشکی را به دادگاه معرفی کردیم که اصلاً وجود خارجی در ایران ندارد، بنابراین مردم در صورت مشاهده تبلیغات ناصحیح پزشکان در فضای مجازی به ۱۵۹۰ و ۱۶۹۰ گزارش دهند.                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت، صلاحیت پزشکان در فضای مجازی را متذکر شد و گفت: اخیراً پزشکی را به دادگاه معرفی کردیم که اصلاً وجود خارجی در ایران ندارد، بنابراین مردم در صورت مشاهده تبلیغات ناصحیح پزشکان در فضای مجازی به ۱۵۹۰ و ۱۶۹۰ گزارش دهند.

                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ سید محمد حسین میردهقان ــ مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ویزیت در فضای مجازی قابل قبول نیست، اظهار داشت: اگر معاینه فیزیکی نباشد، اصل ویزیت زیر سؤال می‌رود و هر اتفاقی که منجر به درمان و تجویز دارو باشد، لازمه دیده شدن مریض از سوی پزشک است.

میردهقان، صلاحیت پزشکان در فضای مجازی را نیز متذکر شد و افزود: با موارد متعددی روبه‌رو شدیم و پرونده‌هایی نیز در دست بررسی قضایی است و اخیراً پزشکی را به دادگاه معرفی کردیم و متوجه شدیم وی اصلاً وجود خارجی در ایران ندارد.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تأکید کرد: مردم باید به ما کمک کنند و سیستم نظارتی وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند که قطعاً با خاطیان نظارت و برخورد نیز خواهد شد.

میردهقان تکمیل برخی ویزیت‌ها در فضای مجازی را دیگر علت بروز این پدیده دانست و در این برنامه رادیویی عنوان کرد: این مسئله چندان مشکل حادی نیست چراکه ویزیت انجام شده و این مسئله به‌منظور مشاوره است و در این مورد نیز صلاحیت پزشک مشخص است.

وی  ادامه داد: در عرصه پزشکی، یک آئین‌نامه تبلیغات داریم که مجری این کار نیز سازمان نظام پزشکی است و همه پزشکان در عین اخذ پروانه مطب، متعهد می‌شوند اصول این آئین‌نامه را حفظ کنند.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: در این حوزه ورود کردیم و متأسفانه می‌بینیم تبلیغات درستی در حوزه سلامت انجام نمی‌پذیرد و باید جدی‌تر در بحث برخورد وارد شویم.

میردهقان همچنین تأکید کرد که مردم می‌توانند در صورت مشاهده تبلیغات ناصحیح پزشکان در فضای مجازی با شماره‌های 1590 یا 1690 تماس گرفته و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه