رفتن به بالا
  • Saturday - 18 June 2016 - 10:52
  • کد خبر : ۳۹۳۵۸
139503191428436517889234

لینک کوتاه:
رئیس جمهور روسیه

پوتین: سپر موشکی آمریکا یک خطر بزرگ است

رئیس جمهور روسیه گفت: مسکو استقرار سپر موشکی آمریکا در شرق اروپا را یک خطر بزرگ و جدی ارزیابی می‌کند.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس جمهور روسیه گفت: مسکو استقرار سپر موشکی آمریکا در شرق اروپا را یک خطر بزرگ و جدی ارزیابی می‌کند.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در سن پیترزبورگ تاکید کرد: سپر دفاع موشکی آمریکا در شرق اروپا یک خطر بزرگی است و مسکو مجبور شده است تا با تقویت قابلیت های موشکی خود به این تهدید و خطر بزرگ پاسخ دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما قابلیت حمله موشکی خود را ارتقا می دهیم تنها به خاطر برقراری تعادل. روسیه خواستار یک جنگ سرد جدید با غرب نیست و دوست ندارد تصور کند که در حال کشیده شدن به یک جنگ سرد جدید است.

پوتین گفت: من مطمئن هستم که کسی خواستار جنگ سرد نیست. ما قطعا چنین چیزی را نمی خواهیم.

وی ضمن انتقاد از گسترش ناتو هشدار داد که گسترش ناتو می تواند تبعاتی داشته باشد. گسترش ناتو می تواند یک سیاست یک جانبه علیه روسیه باشد. اگر دو طرف مواضع دفاعی و نظامی خود را هماهنگ کنند، هیچ جنگ سرد جدیدی رخ نخواهد داد.

پوتین همچنین اظهار داشت: من این مساله را قبول دارم که آمریکا احتمالا هنوز تنها ابرقدرت جهانی است و من آماده هستم تا با هر کسی که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، همکاری کنم.

اظهارات پوتین در شرایطی است که روابط مسکو و واشنگتن طی ماه های اخیر به خاطر تحولات سوریه و اوکراین به شدت متشنج شده است.

پوتین از عملکرد منفی آمریکا در امور داخلی اوکراین به شدت انتقاد کرد و مخالفت خود را با تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از بهبود روابط مسکو و اتحادیه اروپا اعلام کرده است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه