رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 June 2016 - 13:16
  • کد خبر : ۳۷۹۶۳
Untitled-1

لینک کوتاه:
با حضور استاندار کرمان؛

کارخانه گلاب کوثر و فاز سوم مجتمع گلاب زهرا لاله زار افتتاح شد

با حضور استاندار کرمان کارخانه گلاب کوثر، فاز سوم مجتمع گلاب زهرا در بخش لاله‌زار شهرستان بردسیر افتتاح شد. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ صبح امروز با حضور علی رضا رزم حسینی استاندار کرمان کارخانه ی گلاب کوثر در روستای قلعه‌عسکر بخش لاله‌زار با ظرفیت تولید روزانه 30 تن عرقیجات در زمینی به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

با حضور استاندار کرمان کارخانه گلاب کوثر، فاز سوم مجتمع گلاب زهرا در بخش لاله‌زار شهرستان بردسیر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ صبح امروز با حضور علی رضا رزم حسینی استاندار کرمان کارخانه ی گلاب کوثر در روستای قلعه‌عسکر بخش لاله‌زار با ظرفیت تولید روزانه 30 تن عرقیجات در زمینی به مساحت پنج هکتار و با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

عباس میرگنجانی مدیر کارخانه گلاب گیری بردسیر گفت: فاز اول این کارخانه شامل سالن تولید گلاب، سالن مخازن و تاسیسات، سالن انبار نهایی، سالن بسته بندی، سالن خشکبار می باشد که خارج از فصل برداشت گل محمدی فرآوری سایر گیاهان دارویی را انجام می‌دهد و راه‌اندازی خط تولید فرآوری اسانس گل محمدی هم در برنامه کاری آینده آن است.

وی یادآور شد: این پروژه در مجموع برای 28 نفر اشتغالزایی کرده که با افزایش نیروی انسانی در دو شیفت کاری می توان ظرفیت فرآوری تولید را از 30 تن به 45 تن در روز افزایش داد.

استاندار کرمان در ادامه سفر به شهرستان بردسیر پس از بازدید از مزارع گل محمدی دهستان باغابر بخش لاله زار و گفتگو با کشاورزان، فاز سوم تولید و بسته بندی مجمع گلاب زهرا را افتتاح کرد.

در این مراسم مصطفوی مدیر مجتمع گلاب زهرا افزود: تا قبل از افتتاح فاز سوم این کارخانه، ظرفیت تولید 40 تن بوده و حتی به 76 تن هم رسیده اما راندمان کیفیت پایین آمد.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه 70 درصد گل مزارع را گلاب گیری می کند، یادآور شد: 5 درصد از اسانس دنیا در فاز سوم این کارخانه تولید می شود و برای هر یک از فاز سوم تولید و بسته بندی، یک میلیارد تومان هزینه شده است.

استاندار کرمان پس از افتتاح فاز سوم مجتمع گلاب زهرا از فاز ارگانیک فرآوری گل محمدی این کارخانه بازدید کرد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه