رفتن به بالا
  • Thursday - 16 June 2016 - 11:35
  • کد خبر : ۳۹۲۵۲
139403041606033305368664

لینک کوتاه:
معاونت مشارکت‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان:

۳۷ مدرسه در استان کرمان در حال ساخت است/ مرحومه افضلی، بانوی خیر مدرسه ساز از مفاخر جامعه خیرین استان بود

معاونت مشارکت‌های مردمی و نهاد‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، گفت: ۳۷ مدرسه و ۱۳ سالن چند منظوره در سطح استان کرمان در حال ساخت است.                                                    اخبار هزار نیوز  را […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاونت مشارکت‌های مردمی و نهاد‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، گفت: ۳۷ مدرسه و ۱۳ سالن چند منظوره در سطح استان کرمان در حال ساخت است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛محمد ابدالی‌تکلو در حاشیه مراسم ترحیم بانوی روشندل و خیر مدرسه ساز مرحومه صغری افضلی در روستای ده‌زیار کرمان اظهار داشت: مرحومه افضلی از مفاخر جامعه خیرین مدرسه ساز و فردی بسیار خاص بود.

وی با اشاره به اینکه او هر چه داشت در راه خدا انفاق کرد، گفت: بانو افضلی خودش تحت پوشش کمیته امداد بود و می‌توانست با میراثی که به او رسیده بود زندگی خود را بسازد، ولی در راه خدا هزینه‌اش کرد.

معاونت مشارکت‌های مردمی و نهاد‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه خیرین زیادی در استان کرمان وجود دارند که در امر مقدس مدرسه سازی کمک می‌کنند ولی این کمک‌ها در مازاد دارایی شان انجام می‌شود، افزود: ویژگی این بانو نیک، اندیشی او است که نداشت ولی در مسیر عمومی جامعه و نیاز سنجی جامعه در بحث تعلیم و تربیت با خداوند معامله کرد.

وی با یادآوری خاطراتی از حضور خود و بانوی روشندل مرحومه افضلی در برنامه ماه عسل در حدود سه سال پیش، گفت: بعد از پخش این برنامه فردی پیدا شد و هزینه سفر کربلای معلی این خیر مدرسه ساز را متقبل و او را به کربلا برد.

ابدالی‌تکلو تشریح کرد: موسسه فرهنگی دیگری نیز آمد و کمک هزینه 5 میلیون ریالی سفر مکه را به ایشان پرداخت کرد تا او به حج برود ولی وقتی به اتفاق مدیر کل نوسازی رفتیم تا هزینه را به او بدهیم، این بانو با سخاوتمندی کامل خواست تا این هزینه صرف آسفالت حیاط مدرسه ای بشود که آن را ساخته بود.

وی افزود: مدیر کل قبول نکرد و گفت: شما با این پول به مکه بروید من خودم حیاط مدرسه را آسفالت می کنم که باز هم این بانوی روشندل قبول نکرد و گفت: من نیت کردم تا مدرسه را آسفالت کنم و برای همین نمی توانم به حج بروم، در نتیجه مدیر کل نوسازی تاکید کرد که اگر این پول را صرف خودت و خانه ات نکنی، مدرسه هم آسفالت نمی شود ولی اگر قول بدهی که هزینه خودت شود سریعا مدرسه را آسفالت می‌کنم.

معاونت مشارکت‌های اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه بارها برای سرکشی به منزل این بانو رفته بودم و از نزدیک شاهد وضعیت زندگی محقر او بودم، اظهار داشت: بعد از مدتی که مدرسه هم آسفالت شد به منزل او رفتم که از من خواست چیزی را بگوید ولی ناراحت نشوم، او گفت: من به پانصد هزار تومان نیازی نداشتم و آن را برای ساخت سرویس‌های بهداشتی مسجدی در بالای روستا کمک کردم.

ابدالی‌تکلو تصریح کرد: این بانوی روشندل فردی بلند نظر و نیک اندیش بود و برای همین جزء افتخارات استان کرمان در جامعه خیرین مدرسه ساز است.

وی در ارتباط با پروژه‌های در حال ساخت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه 37 مدرسه و 13 سالن چند منظوره در استان کرمان در حال ساخت است، افزود: با تکمیل این مدارس 105 کلاس درس به سرانه آموزشی استان اضافه می‌شود.

به گزارش تسنیم بانوی روشندل و خیر مدرسه ساز کربلایی صغری افضلی در سن 81 سالگی در روستای ده زیار کرمان در گذشت و با احداث هنرستان دخترانه حضرت رقیه (س) واقع در این روستا نام خود را جاودانه کرد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه