رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 11:23
  • کد خبر : ۴۰۳۷۶
13930417000104_PhotoA

لینک کوتاه:
به منظور احیای حیات وحش صورت گرفت

آبرسانی به مخازن آب حیات‌وحش گنبکی ریگان توسط همیاران محیط زیست

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان گفت: همیاران محیط زیست شهرستان ریگان اقدام به آبرسانی به مخازن ذخیره آب حیات وحش در بخش گنبکی کردند.                                                اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛محمد سعادت‌نژاد با اشاره به اقدام همیاران محیط زیست شهرستان ریگان برای آبرسانی به مخازن ذخیره آب حیات […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان گفت: همیاران محیط زیست شهرستان ریگان اقدام به آبرسانی به مخازن ذخیره آب حیات وحش در بخش گنبکی کردند.

                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛محمد سعادت‌نژاد با اشاره به اقدام همیاران محیط زیست شهرستان ریگان برای آبرسانی به مخازن ذخیره آب حیات وحش  اظهار داشت: دو نفر از همیاران محیط زیست در شهر گنبکی طی یک ماه، دو مرتبه تانکر‌ها را آبگیری و مخازن ذخیره را پر آب می‌کنند.

وی افزود: تمام هزینه‌های این کار را همیاران محیط  زیست متقبل شده‌اند و اداره محیط زیست تنها تانکر آبرسانی در اختیار آنان قرار داده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان ادامه داد: این همیاران با یک دستگاه تراکتور بیش از 10 کیلومتر از زیستگاه جانوری بخش گنبکی را آبرسانی می‌کنند.

سعادت‌نژاد بیان داشت: با توجه به اینکه در دشت‌های منطقه آهوی جبیر ایرانی زیست می‌کند، همیاران محیط زیست در صدد احیای این گونه نادر جانوری هستند.

وی گفت: خدا را شاکریم که این فرهنگ در بین مردم شهرستان نهادینه شده تا از حیات وحش منطقه خودشان حمایت کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان همچنین از رها‌سازی یک بهله جغد انباری که توسط دوستداران محیط زیست به اداره محیط زیست شهرستان ریگان تحویل داده شده بود، خبر داد و گفت: بعد از دو هفته تیمار و انجام مدا‌وا این پرنده به آغوش طبیعت بازگشت داده شد.

سعادت‌نژاد افزود: این پرنده جزو گونه‌های نادر است که بیشتر در محل خانه‌های قدیمی و صخره‌ها زندگی می‌کند.

وی از مردم شهرستان خواست در حفظ گونه‌های نادر شهرستان کوشا باشند.

به گزارش فارس، شهرستان ریگان یکی از زیستگا‌ه‌های جانوری شرق استان کرمان محسوب می‌شود که در 285 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه