رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 10:49
  • کد خبر : ۴۰۷۵۹
139504192116315418099664

لینک کوتاه:
اوباما:

آمریکا به تنهایی قادر به تامین امنیت جهانی نیست

رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد که ایالات متحده به تنهایی نمی‌تواند چالش‌های جهانی از جمله مقابله با گروه تروریستی داعش را حل و فصل کند.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد که ایالات متحده به تنهایی نمی‌تواند چالش‌های جهانی از جمله مقابله با گروه تروریستی داعش را حل و فصل کند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی “ال پایس” تاکید کرد: ایالات متحده قادر نیست به تنهایی امنیت و رفاه را در سراسر جهان تامین کند. آمریکا نمی تواند همه چالش های جهانی مثل مقابله با داعش و روند صلح سوریه را حل و فصل نماید.

این مصاحبه در آستانه سفر امروز یکشنبه اوباما به اسپانیا منتشر شده است. اوباما قصد دارد امروز با ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا و روسای 3 حزب اصلی این کشور دیدار و گفتگو کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: من بر این باورم که رهبری آمریکا برای امنیت و رفاه جهان کاملا لازم و ضروری است. به همین دلیل است که ما رهبری ائتلاف جهانی برای نابودی داعش را بر عهده گرفتیم و بی وقفه و به صورت خستگی ناپذیر در حال تلاش برای دستیابی به یک راهکار سیاسی برای جنگ داخلی سوریه هستیم، بیشتر از هر کشور دیگری در ارسال کمک های انسان دوستانه نقش داریم.

وی در ادامه افزود: کاملا روشن است که در شرایط کنونی هیچ کشوری حتی اگر به اندازه آمریکا قدرتمند باشد، نمی تواند این چالش های بزرگ بین المللی را به تنهایی حل و فصل کند.

اوباما ابراز اطمینان کرد که دولت بعدی اسپانیا نیز نسبت به برقراری روابط مستحکم با آمریکا و اروپا، متعهد خواهد بود.

کاخ سفید اعلام کرده است که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سفر خود به اروپا را کوتاه کرده و برای بررسی تحولات دالاس و تیراندازی به سوی ماموران پلیس در این ایالت، به آمریکا بازگردد.

اوباما که برای شرکت در نشست رهبران ناتو به ورشو پایتخت لهستان سفر کرده است، تیراندازی به سوی ماموران پلیس دالاس و همین طور تیراندازی پلیس به سوی 2 سیاهپوست در لوییزیانا و مینه سوتا را محکوم کرده است.

در تظاهراتی که در اعتراض به کشته شدن دو مرد سیاه پوست به دست پلیس آمریکا در تگزاس برگزار شد 5 پلیس کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند. سی ان ان این حملات را مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا از حوادث 11 سپتامبر ارزیابی کرد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه