رفتن به بالا
  • Saturday - 2 July 2016 - 11:47
  • کد خبر : ۴۰۱۹۶
139502051514029977571294

لینک کوتاه:
آمریکا/

آمریکا به کشتار ۱۱۶ غیرنظامی توسط پهپادهای خود اعتراف کرد

دولت آمریکا مسئولیت کشته شدن ۱۱۶ غیر نظامی در کشورهایی که با آمریکا در حال جنگ نیستند را قبول کرد.                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ دولت باراک اوباما در شرایطی مسئولیت کشته شدن 116 غیر نظامی در حملات هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهایی که با آمریکا در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دولت آمریکا مسئولیت کشته شدن ۱۱۶ غیر نظامی در کشورهایی که با آمریکا در حال جنگ نیستند را قبول کرد.

                                              اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ دولت باراک اوباما در شرایطی مسئولیت کشته شدن 116 غیر نظامی در حملات هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهایی که با آمریکا در حال جنگ نیستند را پذیرفته است، که این آمارها بسیار کمتر از تلفات ارائه شده از سوی نهادهای خصوصی است.

هدف اوباما از انتشار این ارقام ظاهرا ایجاد شفافیت بیشتر در خصوص عملیات پهپادهای آمریکایی زیر نظر ارتش و سازمان سیا بوده است.

این آمارها مربوط به ژانویه 2009 تا 31 دسامبر 2015 میلادی بوده است. این آمارها بسیار کمتر از ارقام ارائه شده از سوی نهادهای غیر دولتی بوده است که اقدامات پهپادهای آمریکایی را طی سال های اخیر در کشورهایی مثل پاکستان، یمن و سومالی رصد می کرده اند.

طرفداران استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین بر این باورند که ارتش آمریکا باید برای کاهش قدرت و توانایی گروه های شبه نظامی و تروریستی که برای حمله به آمریکا توطئه چینی می کرده اند؛ از این پهپادها استفاده می کرده است.

منتقدان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین نیز استدلال می کنند که این حملات به جای آنکه تروریست ها را از بین ببرد موجب ایجاد گروه های تروریستی بیشتری شده است.

پل پیلار مقام سابق سیا در این باره تاکید کرد: ما هنوز با این سئوال اساسی روبرو هستیم؛ آیا تعداد تروریست ها با انجام این حملات هوایی کاهش یافته است یا افراد بیشتری برای انجام اقدامات خشونت آمیز به گروه های تروریستی ملحق شده اند.

این آمارها ظاهرا شامل حملات پهپادها در افغانستان، سوریه و عراق نمی شود. در افغانستان به تنهایی در حمله پهپاد آمریکایی به یک بیمارستان در شهر قندوز طی سال گذشته، حداقل 40 نفر کشته و 37 نفر دیگر زخمی شدند.

یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده در این باره گفت: 473 حمله ای که توسط دولت اوباما اعلام شده است، مربوط به حملاتی در پاکستان، یمن و سومالی بوده است.

تعداد تلفات غیر نظامیان در حملات پهپادهای آمریکایی در پاکستان نیز بسیار بیشتر از آمارهای ارائه شده توسط اوباما است. اندیشکده نیو آمریکن اعلام کرده است که در مجموع بیش از 315 غیر نظامی در حملات پهپادهای آمریکایی از سال 2004 تاکنون کشته شده اند.

انجمن روزنامه نگاری تحقیقی نیز اعلام کرده است که تعداد تلفات به بیش از 966 نفر رسیده است. تلفات ناشی از حملات در سومالی نیز از سال 2007 تاکنون به بیش از 31 نفر رسیده است.

در سال 2007 نیز هر ماه به طور میانگین 12 حمله در مناطق مرزی و کوهستانی افغانستان انجام شده و هر ماه به طور متوسط 55 قربانی داشته است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه