رفتن به بالا
 • Monday - 18 July 2016 - 11:13
 • کد خبر : ۴۱۳۸۸
622603_eXq7uVXu (1)

لینک کوتاه:
نامه ی یک دانشجوی قدیمی؛

آن روزها به دنبال چه بودیم و اکنون کجاییم!

سالیانی نه چندان دور  تعدادی دانشجو آمدند و گفتند که ما به منظور ارج نهادن به خانواده محترم شهدای دانشجو و آشنا نمودن این نسل با افکار و عقاید نسل گذشته که تمام هستی خود را در راه اسلام فدا کردند و درس و دانشگاه را به مقصد مدرسه ایثار و شهادت  طی نمودند می […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سالیانی نه چندان دور  تعدادی دانشجو آمدند و گفتند که ما به منظور ارج نهادن به خانواده محترم شهدای دانشجو و آشنا نمودن این نسل با افکار و عقاید نسل گذشته که تمام هستی خود را در راه اسلام فدا کردند و درس و دانشگاه را به مقصد مدرسه ایثار و شهادت  طی نمودند می خواهیم در دانشگاه یادواره شهدا برگذار کنیم.

به گزارش هزار نیوز ؛ بچه های آن روز از جنس معرفت بودن ، ماه رمضانشان با روزه و شب زنده داری بود و شب های قدر که می شد تمام دغدغه شان جمع کردن بچه ها در نماز خونه کوچک دانشگاه و خواندن نماز شب و قرائت قران و دعا و تدارک دیدن سحری برای بچه های دیگر، در این راه  استاد ودانشجو و کارمند از هیچ تلاشی دریغ نمی کردند ماه محرم هم که می شد  لباس سیاه می پوشیدند و با راه اندازی هیات ارادت خود را به سید وسالار شهیدان نشان میدادند و گاهی  پشت درب دفتر رییس دانشگاه صف می کشیدن و بادر دست داشت دست نوشته ای خواستار کمک بودن برای برگزاری ده صبح زیارت عاشورا و روضه خوانی در روزهای تاسوعا وعاشورا ودادن غذای نذری.

انصافا مسئولین دانشگاه هم همکاری خیلی خوبی داشتند و بچه ها هم با اندک توجیبی هم که داشتن یا حتی از خرج ماهیانه خود می زدند و سهمی در غذای نذری داشتند و  عشاق الحسین (ع) بودند.

یادواره شهدا برگزار شد ؛ چه یادواره ای که تحسین همه و لبخند رضایت برلبان خانواده معظم شهدا نشاند؛ چراکه با عشق بود وبس،  همه آمده بودند  استاد و دانشجو ، بازاری و کارمند، مسیولین ومردم شهر وهمه وهمه ،ان شاالله خداوند نیز قبول کرده باشد.

آن روز کلاس درس اساتید و دانشجویان رنگ وبوی دیگری داشت مزین شده بود به عطر شهدا و آنها نیز سرمست از این حضور، سنگ نوشته ای نیز به یاد این بزرگداشت تهیه شد و در دانشگاه نصب شد.

سال بعد که شهید گمنام در شهرستان تشیع شد بچه ها درخواست شهید گمنام برای دانشگاه داشتند که هرچند درخواست خیر بود و توام با معرفت ، اما مصلحت نشد آن روز خیلی  ناراحت شدند ومصلحت را بهانه انگاشتند و دلشکسته قبول کردند.

مصلحتی که آن روز ما نفهمیدیم اما امروز که می بینم با خودم می گویم مصلحت خدایی بود آخر مگر میشود که در دانشگاه مزار شهید باشد و در کنارش مراسم رقص و آواز برگزار شود؛ الان که خبر برگزاری مراسم جشن همراه با آهنگ  های آنچنانی و رقص به گوشم رسید در دلم گریستم باور کردنی نیست مرکز علم ودانش و پرورش علمی و معنوی انسانها تبدیل به تالار جشن وغنا شود.

آیا دانشجویانی که با پرداخت شهریه در این بیست و چند سال و همت مسئولین گذشته که باعث شدند چنین مجموعه  زیبای علمی و فرهنگی که انصافا قابل تقدیر است بوجود آید رضایت دارند ؟

رضایت خداوند که بماند فعلا حق الناس را ببینیم و اگر مجوز از سوی شما برای چنین مجالسی برای درآمد زایی باشد؛ این درآمد باید حقوق کدام استاد و کارمند باشد؛ خبر دارند و راضی هستند به چنین حقی؟

دانشگاهی که در جوار بارگاه ملکوتی یکی از نوادگان ائمه اطهار و خواص خداوند است و قطعا خود شما هم هرگاه از کنارش می گذرید ناخداگاه سلام می دهید ؛ دانشگاهی که هر صبح و ظهر و شام نوای ملکوتی اذان از مسجد آن روح و روان را نوازش می دهد ؛ شایسته چنین مجالسی است ؟

اگر شما دغدغه شادی مردم را دارید…

عزیزان شادی مردم امروز پر نعمت بودن سفره خانواده و معرفت علمی و معنویی فرزندان آنهاست نه چنین مراسماتی ،  البته  اسلام با شادی انسان ها مخالف نیست؛ شادی که در جهت کمال انسانی آنها باشد.

برادران بزرگوار شما که از افراد خاص و افتخار علمی شهرعزیز بردسیر هستید؛ انتظار نمی رود چنین اقداماتی را شاهد باشیم.

دانشگاهی که سال های گذشته دارای افتخارات  علمی بسیار زیادی در سطح نه کشور حتی در سطح جهانی است وهمه ما به آن واقفیم شایسته چنین کارهای نیست و شهری که هر روز مزین به حضور شهدای مدافع حرم است.

امام زاده جلیل والقدر ،  شهدای عزیز و گمنام ، اساتید محترم ، دانشجویان بزرگواربنده  بعنوان یک دانشجوی قدیم  به نیابت از شما  معذرت می خواهم.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


18 دیدگاه برای “آن روزها به دنبال چه بودیم و اکنون کجاییم!”

 • جهان says:

  احسنت دانشجوی قدیم حرف دل ما را زدی

 • عادله says:

  یاد باد آن روزگاران یاد باد

 • شاهرخ says:

  مسئولین محترم دانشگاه لطفا با دقت بخوانید

 • جاوید says:

  متاسف شدم

 • فاطمه says:

  واقعا اگر شهید گمنامی دراین دانشگاه بود بازهم شما محیط علمی فرهنگی دانشگاه را اینطور استفاده میکردید؟؟؟؟

 • نازنین says:

  دانشگاه به این قشنگی و خوبی

 • علی says:

  دانشگاه قشنگ وخوب هست اما نه برای رقص وآواز محیط علمیه ………… خانم

 • رضا says:

  فکر کنم نویسنده این مقاله کلا از دانشگاه بی خبر باشه. کجا بودی وقتی این دانشگاه حیاط خلوت اعضای شورای شهر کرمان بود؟ کجا بودی وقتی رییس سابق دانشگاه رو بازداشت کردن با اون فضاحت؟؟ کجا بودی وقتی سال گذشته دانشگاه کلا ورشکسته شد و قرار شد تجمیع و یا منحل بشه. وقتی چکهای تامین اجتماعی دانشگاه برگه شد. وقتی هیچ وامی به دانشجو داده نمیشد. استاد و کارمند حقوق نمیگرفتن و همه چی بهم ریخته بود و کلی آبروریزی. در دوره اخیر فعالیت فرهنگی و پژوهشی دانشگاه زبانزد بوده . هفته اینده هم یادواره شهدا در دانشگاه برگزار میشه. تالار هم کلا از دانشگاه تفکیک شده و به بخش خصوصی واگذار شده مثل دانشگاه جیرفت و بافت انهم در خارج ساعات اداری. تعداد دانشجو هم که خیلی بیشتر شده و همه مسئولان ابراز رضایت میکنن از جمله فرماندار نماینده و امام جمعه. حالا که یک تیم بومی و متخصص که وجهه ملی دارن و افتخار بردسیرن شروع بکار کرده و بسیار موفق است همه باید حمایت کنن. فقط کافیه در مورد عملکرد دانشگاه بردسیر از مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای ازاد استان که هفته پیش بردسیر بودن سوال کنید.

 • محمدرضا says:

  هفت دقیقه بعد از انتشار خبر ، 4 کامنت آنهم در 7 دقیقه پشت سر هم !!!
  سناریوسازی کثیف برای تخریب موفق ترین سازمان شهرستان. این سایت دروغ پرداز باید به همه معرفی بشه. واقعا خجالت آوره

 • عبدالرضا says:

  تمام دانشگاههای آزاد کشود بدلیل مشکلات مالی فراوان مجبور به درامدزایی از فضایشان هستند و مجوز دارند و این تنگ نظری ها از دانشگاه کارخانه قند دیگری میسازد. کسانی که در دانشگاه کار میکنند می دانند چه تحولات مثبتی در چند ماه گذشته صورت گرفته و قضاوتهای اینچنینی نسبت به مسئولان بومی بسیار غیرمنصفانه است

 • علی خواجویی says:

  تمام سالنهای فرسوده دانشگاه به شکل خیلی زیبایی با کمک دانشجویان معماری و جمعی از دانشجویان عمران بهسازی و ترمیم شده که نیمسال اینده غذای دانشجویان، اساتید و کارمندان در همین سالنها توزیع میشه. به نظر من این یک ایده عالی بوده، رییس دانشگاه ازاد استان هم در جلسه افتتاحیه خیلی از مدیدیت دانشگاه تشکر کردن بخاطر صرفه جویی و رعایت موارد اقتصاد مقاومتی در تجهیز سالنها. البته حساسیت دوستان هم بجاست و مطمئن هستم مسئولین نظارت لازم را به عملکرد بخش خصوصی خواهند داشت

 • صابر says:

  درآمد زایی که با موسیقی حرام باشد واقعا انصافه هزینه علم شود متاسفم

 • مهدی says:

  اینکه دانشگاه حیاط خلوط اعضای شواری شهر کرمان بوده . یا رییس دانشگاه بازداشت شده و دانشگاه ورشکست شده و…… و جداشده ودست افراد خصوصی است . اطمینان دارید با شروع ترم پاییز این فضا مجددا قسمتی از فضای آموزشی دانشگاه نمی شود؟

  • احمد نظری says:

   دوست عزیز این فضا همین الان هم تا ساعت 7 شب در اختیار دانشجویان است نظرات مخالف که کلا در این سایت مطرح میشه به جهت کم اطلاعی است

 • هوشنگ says:

  خیلی خوبه ما که هرجا رفتیم همه تاتلارهای شهر گفتند نمی شه لوتی موتی بیارین خوشبختانه تالار دانشگاه آزاد می شه

  • رضا says:

   والا ما که صدای موسیقی تالار گلها را نزدیک میدان امام هم میشنویم … احتمالا جنابعالی شبها تو شهر تشریف ندارید

 • حاجی says:

  به نظر می رسد مقاله بالا بیشتر یک گلایه باشد نه متهم کردن مسئولین محترم دانشگاه . اینکه ما به جای درست کردن ابرو بیاییم چشم رو هم کور کنیم مثل بعضی از دیدگاه های که در بالا ذکر شده ، در واقع تمام هویت یک مرکز علمی را با مثلا بازداشت رئیس و ….. زیر سوال ببریم خیلی مناسب نیست . خب قسمتی از فضای دانشگاه جهت استفاده مردم برای جشن طراحی شده کار خوبی است اما نظارت وکنترل هم شود چون همه آنجا را به اسم دانشگاه آزاد اسلامی می شناسند

 • احمدعظیمی مطلق says:

  با نهایت ادب و احترام به همه… بنده بیشتر با نظر آقای “حاجی” موافقم،کسی منکر دلسوزی فرزندان بردسیر را که همه از نخبگان این دیار بوده و مدیریت فعلی دانشگاه را عهده دار هستند نیست فکر کمی نظارت همه مشکلات رو حل میکند,ضمنا شاید کسی از تالار گلها توقه نداشته باشه ولی از این مرکز آموزشی توقع هست… دوستان موافق و مخالف فراموش نکنیم که “خوب ها باید خوب تر باشند و خوب تر بمانند”

ارسال دیدگاه