رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 11:02
  • کد خبر : ۴۰۳۶۴
13950206000613_PhotoA

لینک کوتاه:
قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد

اختصاص 300 میلیون تومان به شهرداری‌های بردسیر

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار به شهرداری‌های شهرستان بردسیر خبر داد.                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ خلیل راحتی صبح امروز در جمع دهیاران، شهرداران و بخشداران شهرستان بردسیر اظهار داشت: دهیاری‌ها و شهردار‌ی‌ها باید ظرفیت‌های تولیدی روستا و شهر خود […]

به گزارش هزار نیوز ؛

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اختصاص 300 میلیون تومان اعتبار به شهرداری‌های شهرستان بردسیر خبر داد.

                                              اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ خلیل راحتی صبح امروز در جمع دهیاران، شهرداران و بخشداران شهرستان بردسیر اظهار داشت: دهیاری‌ها و شهردار‌ی‌ها باید ظرفیت‌های تولیدی روستا و شهر خود را شناسایی کرده و برای خودکفایی منطقه اقدام کنند.

وی افزود: توجه به روستا و عشایر و حرکت برای توانمندسازی آنها موجب کاهش نرخ بیکاری، حاشیه‌نشینی و افزایش تولید ملی و امنیت مرزها می‌شود.

راحتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی‌ راهکاری است که از سوی مقام معظم رهبری برای سرو‌سامان دادن به وضعیت اقتصادی ایران به ویژه با تحریم اقتصادی کشورمان در سال‌های اخیر مطرح شده است.

وی ابراز داشت: این نوع اقتصاد معمولاً در رویارویی و تقابل با اقتصاد وابسته و مصرف‌کننده قرار می‌گیرد که منفعل نیست و در مقابل اهداف اقتصادی سلطه، ایستادگی کرده و سعی در تغییر ساختارهای اقتصادی موجود و بومی‌سازی دارد.

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: روستاها محل تولید بوده و می‌توانند به عنوان پایگاه مهمی در اقتصاد مقاومتی مطرح شوند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید از دهیاری‌ها آغاز شود، عنوان کرد: این سطح از اقتصاد به تمام فعالیت‌های فردی و اجتماعی که در محیط روستا به منظور گذران زندگی و تامین رفاه مادی روستاییان به وقوع می‌پیوندد، مربوط بوده و اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی وابستگی متقابل دارد و در کل خود جزئی از اقتصاد ملی است.

راحتی اضافه کرد: روستاها و روستانشینان نقش بی‌بدیلی در توسعه کشور دارند و ظرفیت بالقوه‌ای برای حرکت در مسیر اقتصاد ملی و مقاومتی تلقی می‌شوند.

وی از اختصاص حدود 300 میلیون تومان اعتبار برای شهرداری‌های شهرستان بردسیر خبر داد و خواستار تلاش مضاعف شهرداران به منظور خودکفایی و توانمند‌سازی شهرهای خود شد.

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: شیوه توزیع اعتبارات باید اصلاح شود و دهیاران و شهرداران باید این مهم را از نمایندگان مناطق خود در مجلس شورای اسلامی بخواهند.

وی افزود: شاخص توزیع اعتبارات در حال حاضر جمعیت منطقه است که به نظر می‌رسد پارامتر مناسبی برای توزیع عادلانه اعتبارات نیست.

سعید فلاح شهردار لاله‌زار در این جلسه گفت: بخش لاله‌زار ظرفیت توسعه صنعت گردشگری را دارد و از این طریق می‌توان برای خودکفایی بخش اقدام کرد که این عمل نیازمند تخصیص اعتبار است تا بسترها آماده شوند.

رضا ایرانمنش معاون‌ فرماندار‌ بردسیر نیز گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، مسئولان شهرستان طرح مدیریت واحد در سطح روستاها را ارائه کردند که می‌توان با تجمیع اعتبارات دستگاه‌ها با هدف مشترک، برای رفع مشکلات روستاها اقدام کرد.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه