رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 09:31
  • کد خبر : ۴۱۳۶۰
13941021000856_PhotoA

لینک کوتاه:

ارتش ترکیه: کودتا رسما شکست خورد

بیانیه منتشر شده از سوی نیروهای مسلح ترکیه رسما شکست کودتا را اعلام کرد.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ ارتش ترکیه در بیانیه‌ای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

بیانیه منتشر شده از سوی نیروهای مسلح ترکیه رسما شکست کودتا را اعلام کرد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ ارتش ترکیه در بیانیه‌ای رسما پایان کودتا را اعلام کرده و تاکید کرد که فقط از دولت ترکیه دستور می‌گیرد.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد کودتای نافرجام روز شنبه، ساعت 4:30 بعد از ظهر به وقت ترکیه (6 عصر به وقت تهران) بطور کامل پایان یافته بود.

این بیانیه تاکید می‌کند با واکنش سریع و قهرمانانه نیروهای امنیتی و پلیس، اقدامات تروریست‌های خائنی که درون ارتش رخنه کرده بودند خنثی شده و به اهداف خود نرسیدند.

در بیانیه نیروهای مسلح ترکیه بر نقش مردم این کشور در مانع شدن مقابل این کودتا تاکید شده است.

تعدادی از نیروهای ارتش و ژاندارمری بامداد شنبه که گفته می‌شود از سوی فرمانده سابق نیروی هوایی ترکیه هدایت می‌شدند، به خیابان‌های ترکیه و پایگاه‌های ارتش و پلیس حمله کرده و قصد انجام کودتا را داشتند که با مقاومت مردم مواجه شدند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور و «بینالی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه امروز (یکشنبه) ضمن بیان اینکه وضعیت به حالت عادی برگشته از مردم خواستند که خیابان‌ها و میادین را ترک نکرده و هوشیار باشند.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه