رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 12:09
  • کد خبر : ۴۱۴۰۷
139408051250307766394414

لینک کوتاه:
حجت‌الاسلام سعیدی:

انقلابی‌گری تعطیل نشدنی است/ دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی‌گری است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی‌گری است گفت: انقلاب و انقلابی‌گری فرازمان، انقضاناپذیر و تعطیل شدنی نیست.                                                   اخبار هزار نیوز  را از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی‌گری است گفت: انقلاب و انقلابی‌گری فرازمان، انقضاناپذیر و تعطیل شدنی نیست.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه  در جمع  فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهدمقدس با بیان اینکه انقلابی‌گری و تحول درونی فرازمانی است، تأکید کرد: انقلاب و انقلابی‌گری فرامکانی، انقضاناپذیر و تعطیل شدنی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع انقلابی‌گری گفت: بی‌تردید بیان و تأکید چند باره یک موضوع از لسان رهبر معظم انقلاب نشان‌دهنده یک دغدغه قابل توجه است و طرح این موضوع از جانب معظم‌له، پشت صحنه و عقبه‌ای دارد که ناظر به دغدغه و نگرانی‌هایی است که موضوع انقلابی‌گری از آن جمله است.

حجت‌الاسلام سعیدی با بیان اینکه کلام رهبری ناظر به دو حوزه “نظری و فکری” و “رفتاری و عملکردی “است اظهار داشت: در حوزه نظری توجه دادن به دیدگاه‌های افرادی است که تاریخ انقلاب و انقلابی‌گری را پایان یافته قلمداد می‌کنند و زمان کوتاهی برای آن قائل هستند و در حوزه رفتاری و عملکردی توجه دادن به جریاناتی است که درصددند تا روحیه انقلابی را از جامعه بگیرند و آن را به سمت جدایی از دین و سکولاریسم بکشانند.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی روندی مربوط به اساس زندگی انسان‌هاست که یکی ناظر به تحول درونی و دیگری در برابر اسلام آمریکایی نمی‌تواند متوقف و تعطیل شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه وقتی انسان از همه چیز برید و به خدا پیوست به یک انقلابی تمام عیار تبدیل و دگرگونی ایجاد می‌شود، گفت: لازمه مقابله با فرعون‌های بیرونی زمان، انقلاب درونی و مبارزه با نفس اماره است.

وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که تمامی انبیای الهی، ائمه معصومین علیهم السلام و  رهبران الهی انقلابی بودند امروز نیز ما باید همواره انقلابی باشیم.

حجت‌الاسلام سعیدی با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی‌گری است، به معیارهای انقلابی‌گری اشاره و تصریح کرد :اولین معیاری که در  انقلابی‌گری اهمیت دارد، بحث زمان‌شناسی است.

وی افزود: کسی که عالم به زمان خودش باشد مورد شبیخون قرار نمی گیرد؛ زمان و مکان در استنباط حکم تأثیر دارد که مثال آن تغییر حکم درباره کامل شدن نماز درخصوص شهرها و روستاهایی است که در اثر توسعه به هم نزدیک شده و دیگر فاصله قبلی از بین رفته است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه شناخت متغیرها در عرصه تهدیدات و گرایش گروه‌ها و جریان‌ها را از معیارهای انقلابی‌گری برشمرد و افزود: از دیگر معیارهای انقلابی‌گری، درک مقتضیات و متغیرهای زمان است؛ عده‌ای بدون توجه به این مهم گاهی حرف‌هایی می‌زنند و بی‌اعتنا به این مقتضیات و متغیرها مواضعی اتخاذ می‌کنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.

حجت‌الاسلام سعیدی در پایان از داشتن درک درست از دشمن به عنوان یکی از معیارهای انقلابی‌گری یاد کرد و گفت: شجاعت در اعلام مواضع، نیازشناسی، جریان‌شناسی، اعلام به موقع و به هنگام مواضع در برابر دشمنان و بیگانان و از سوی دیگر در حمایت از رهبری و اولویت دادن حق بر موقعیت و منفعت از دیگر معیارهای انقلابی‌گری به شمار می‌رود.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه