رفتن به بالا
  • Sunday - 17 July 2016 - 12:28
  • کد خبر : ۴۱۲۹۶
139504041614543967991204

لینک کوتاه:

ایرانی‌ها به دلیل بیماری‌های قلبی بیشتر می‌میرند + توصیه‌ها

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: سالانه بسیاری از ایرانیان به دلیل بیماری قلب و عروق جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین پیشگیری از این بیماری ضروری است.                                                    اخبار هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: سالانه بسیاری از ایرانیان به دلیل بیماری قلب و عروق جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین پیشگیری از این بیماری ضروری است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ مسعود قاسمی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق اظهار کرد: بیمار‌ی‌های قلبی و عروقی شایع ترین علل مرگ و میر انسان‌ها از جمله ایرانیان است که پیش بینی شده تا سال 2025 این مساله تداوم داشته است.

رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران افزود: طی 3 دهه اخیر کشور ما به لحاظ علم پزشکی، شمار دستیاران و متخصصان، ابزارهای تشخیصی و دانش پزشکی در حوزه قلب و عروق پیشرفت بسیاری مناسب و خوبی داشته است و قدم‌های خوبی در زمینه پیشگیری از این بیماری برداشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در کشور کاهش یافته است، یادآور شد: آشنایی مردم با عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی می‌تواند در کاهش آمار بیماران بکاهد.

رئیس هجدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق ایران افزود: برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی باید در 3 جهت اقدام مناسب انجام داد. در ابتدا با شیوه تفکر مردم را نسبت به تغذیه و تحرک تغییر داد و آنها را به رعایت الگوی غذایی سالم و داشتن تحرک تشویق کرد که بهترین روش موفقیت در این راه استفاده از برنامه‌های گفتاری، نوشتار، تصویری و رسانه ها است.

قاسمی راه دوم را پیشگیری اولیه با دیدگاه پزشکی دانست و عنوان کرد: پیشگیری اولیه بدان معناست که باید افراد در معرض خطر را شناسایی کرد.

وی افزود: افراد دارای زمینه بیماری‌های فشار خون، قند خون، داشتن سابقه بیماری قلبی و … در معرض خطر هستند که باید برای پیشگیری اقدام کنند.

فلوشیپ فوق تخصصی آنژیوپلاستی پیشگیری ثانویه را سومین راه برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی معرفی کرد و گفت: بیمارانی که سابقه جراحی و نارسایی داشتند باید برای پیشگیری از بروز مجدد بیماری تحت نظر پزشک باشند.

هجدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب وعروق  ایران از 23 تا 26 شهریور در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود، علاقه‌مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iranathero.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه