رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 08:43
  • کد خبر : ۴۱۳۲۰
139504261554366888148734

لینک کوتاه:

بازداشت فرمانده پایگاه هوایی «آماسیه» و ۱۴۹ نفر از نیروهای امنیتی در آنکارا

دولت ترکیه در چارچوب تحقیقات درباره کودتای نافرجام در این کشور، فرمانده یک پایگاه هوایی در استان آماسیه و همچنین ۱۴۹ نفر از نیروهای امنیتی در آنکارا را بازداشت کرد.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ نیروهای امنیتی ترکیه، روز یکشنبه سرتیپ «چنگیز قاراجا بی» فرمانده پایگاه هوایی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دولت ترکیه در چارچوب تحقیقات درباره کودتای نافرجام در این کشور، فرمانده یک پایگاه هوایی در استان آماسیه و همچنین ۱۴۹ نفر از نیروهای امنیتی در آنکارا را بازداشت کرد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ نیروهای امنیتی ترکیه، روز یکشنبه سرتیپ «چنگیز قاراجا بی» فرمانده پایگاه هوایی در شهر «مرزیفون» در استان آماسیه (شمال ترکیه) را به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام علیه دولت «رجب طیب اردوغان» عصر جمعه آن را ترتیب داده بودند، بازداشت کردند.

طبق اعلام منابع امنیتی، نیروهای یگان مبارزه با قاچاق و تروریسم در اداره امنیتی آماسیه، روز یکشنبه قاراجا بی را در محل اقامتش در شهر مرزیفون بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی ترکیه، پیش از این 70 ژنرال، دریاسالار ارتش را در چارجوب تحقیقات جاری درباره کودتای نافرجام در کشور، بازداشت کرده بودند.

در آنکارا نیز عصر یکشنبه 149 تن از نیروهای امنیتی ترکیه به اتهام مشارکت در کودتای شکست خورده حامیان گولن علیه دولت اردوغان را بازداشت کردند.

در همین ارتباط، اداره امنیتی استان آنکارا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این بازداشت‌ها در چارچوب عملیات امنیتی کنونی در پی کودتای نافرجام عصر جمعه صورت می‌گیرد.

طبق این بیانیه، در میان بازداشت شدگان اخیر در آنکارا 19 بازرس، 3 معاون بازرس و 42 نیروی پلیس نیز وجود دارد.

جمعه شب، شماری از نظامیان ترکیه علیه دولت این کشور اعلام کودتا کردند و با به دست گرفتن تعدادی جنگنده و بالگرد مقر پارلمان، ستاد مشترک ارتش  و وزارت دفاع ترکیه را هدف حملات خود قرار دادند. بالاخره تقریبا پس از 12 ساعت درگیری و ناآرامی در خیابان‌های آنکارا و استانبول، دستگاه اطلاعاتی ترکیه به‌همراه پلیس این کشور و با حمایت مردم کنترل اوضاع را به دست گرفتند.

کودتای نافرجام در ترکیه، در حالی‌که با موجی از محکومیت‌های کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده، در عین حال نگرانی برخی دولت‌ها از تشدید سرکوب مخالفان و تضعیف ارتش در ترکیه را به همراه داشته است.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه