رفتن به بالا
  • Saturday - 23 July 2016 - 12:36
  • کد خبر : ۴۱۵۹۱
pic-76193-1469178051

لینک کوتاه:

بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر

خلبانان زن در قوی‌ترین ارتش‌‌های دنیا مسئولیت خطیری چون پرواز با جنگنده‌ها را بر عهده دارند. به گزارش هزار نیوز ؛ جنگ در دنیای امروز به طوری گسترده شده که تمامی انسان‌ها از جمله زن، مرد، کودک و  بزرگ را اسیر خود کرده و همگان را در این بازی خطرناک وارد کرده است. اکنون به بررسی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

خلبانان زن در قوی‌ترین ارتش‌‌های دنیا مسئولیت خطیری چون پرواز با جنگنده‌ها را بر عهده دارند.

به گزارش هزار نیوز ؛ جنگ در دنیای امروز به طوری گسترده شده که تمامی انسان‌ها از جمله زن، مرد، کودک و  بزرگ را اسیر خود کرده و همگان را در این بازی خطرناک وارد کرده است. اکنون به بررسی خلبانان زن در ارتش‌های معتبر دنیا می‌پردازیم.

 

بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 1
شهلا دهواری
يك دختر جوان ايرانی اولين زنی می‌باشد كه موفق به اخذ مدرك خلبانی جنگنده خصوصی از مدرسه آموزش پرواز امارات شده است. شهلا دهواری ۲۳ ساله از كودكی علاقه خاصی به پرواز داشته است. وی گفته است از كودكی عاشق پرواز بوده و وقتی فهميده است در امارات چنين دانشگاهی وجود دارد تصميم گرفته به محض پايان مقطع دبيرستان به اين دانشگاه ملحق شود. دهواری ادامه داد: اكنون از اينكه اولين زن ایرانی هستم كه اين مدرك را دريافت می‌كنم بسيار خوشحال هستم.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 2
سرهنگ جکی پارکر
سرهنگ جکی پارکر، اولین خلبان زن آمریکایی است که به عضویت اسکادران اف 16 نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در آمد. جکی در سال 1988 اولین خلبان زنی بود که در تست خلبانی مدرسه هوایی ادواردز در ایالت کالیفرنیا قبول شد. کسانی که وی را می‌شناختند این مسئله برایشان زیاد عجیب نبود، زیرا جکی قبل از گرفتن گواهینامه رانندگی آموزش‌های پرواز را فرا گرفته بود.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 3
جکی در بسیاری از زمینه‌ها اگرچه اولین زن نبود، اما جوان‌ترین به حساب می‌آمد. او در 14 سالگی در دانشگاه فلوریدای مرکزی شروع به تحصیل کرد و در 17 سالگی فارغ‌التحصیل شد. او زمانی که گواهینامه پرواز هواپیمای شخصی‌اش را گرفت برای عضویت در نیروی هوایی ایالات متحده بسیار جوان بود، بنابراین وی در 18 سالگی در ناسا به عنوان یکی از پرسنل کنترل‌کننده عملیاتی مشغول به کار شد.
در نهایت جکی به آرزوی خود یعنی عضویت در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا رسید و در حال حاضر اولین خلبان زنی است که بیش از 3000 ساعت پرواز با انواع جنگنده، بمب افکن، سوخت‌رسان، ترابری و… را در کارنامه خویش دارد. از جمله پرنده‌هایی که جکی با آنها پرواز کرده عبارتند از : F-16، F-111،F-4 ، C-141 ، KC-135 ، T-38 ، UH-60 و …
کاپیتان ستوان خلبان ” ژولیت فلمینگ
کاپیتان ستوان خلبان ژولیت فلمینگ، 31 ساله خلبان جنگنده تورنادو نیروی هوایی بریتانیا است. استاد حمله به اهداف زمینی و پدافند نیروهای متخاصم در افغانستان در ارتفاع بسیار پایین در وضعیت Low level fight که بارها و بارها این اهداف را منهدم کرده است. فلمینگ لقب جــــارو را به خود اختصاص داده است.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 4
کاپیتان سروان خلبان کارِن وندِربروک
کاپیتان سروان خلبان کارِن وندِربروک دومین خلبان زن بلژیکی جنگنده اف 16 شاهین مبارز و جوان‌ترین خلبان زن ( جنگنده ) در جهان است. وی در 22 سالگی در عملیات جنگی افغانستان حضور داشته است.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 5
ستوانِ خلبان کارا سپیِرز هالتگیرین
ستوانِ خلبان کارا سپیِرز هالتگیرین نخستین و تنها زن خلبان جت جنگنده و رهگیر شکاری اف 14 تامکت در جهان در سن 27 سالگی بود که در سال 1994 هنگام فرود بر روی عرشه یو.اس.اس آبراهام لینکن، دچار حادثه شده و جان سپرد. این حادثه بر خلاف تصور اولیه انگیزه‌ای برای حضور زنان در نیروی هوایی ارتش کشورهای جهان به منظور اثبات توانایی‌های زنان در آسمان گشت و در حال حاضر در اکثر کشورهای عضو ناتو زنان خلبانی جنگنده‌های در حال خدمت در نیروی هوایی ارتش کشور متبوع خود ( خصوصاً اف 16 فایتیگ فالکون ) را تا جایگاه لیدری اسکادران و با متوسط سنی 29 سال بر عهده دارند.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 6
ستوان خلبان کارا اسپیِرز که در جنگ اول خلیج فارس (عملیات طوفان صحرا) شرکت داشت در دفتر خاطرات خود نوشته بود : بعضی شب‌ها کابوسی می‌بینم. هواپیما دچار نقص شده و من مجبور به خروج اضطراری می‌شوم. یک حنگنده 40 میلیون دلاری را در حال غرق شدن می‌بینم. سپس نیروی کمکی از راه میرسد و من را از آب گرفته و در حالی که سراپا خیس هستم به عرشه ناو بر می‌گردانند و سپس  خنده‌ها و طعنه‌های افسران مرد. نه خدایا! من ترحیح می‌دهم در جنگ کشته بشوم.
ستوانِ خلبان کارا سپیِرز هالتگیرین بیست و هفت ساله نخستین و تنها زن خلبان جنگنده اف 14 تامکت در جهان، روز 25 اکتبر سال 1994 هنگام فرود بر روی عرشه ناو یو.اس.اس آبراهام لینکن، با ایجاد تورم در موتور سمت چپ هواپیما جنگنده مواجه و علیرغم فریادهای Eject افسر ناو، هنگام تلاش برای کنترل و فرود هواپیمایش به دلیل ایجکت دیر هنگام مصدوم و در دم جان سپرد.
سرگرد خلبان کارولین جِنسِن
سرگرد خلبان کارولین جِنسِن خلبان 28 ساله جنگنده بمب‌افکن اف 16 شاهین مبارز و لیدر یکی از چهار اسکادران پایگاه هوایی ایالات یوتا است.
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 7
برخی دیگر از بانوان جنگنده‌‌سوار دنیا
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 8
جمی جمیسیون، اولین زن خلبان هواپیمای جنگنده F-22A Raptor در آمریکا
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 9
اولریکا فلندر، اولین زن خلبان هواپیمای جنگنده در آلمان
بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 10

مریم المنصوری، زن خلبان نیروی هوایی امارت عربی متحده

بانوان جنگجو با ابزاری به نام جنگنده + تصاویر 11
گلوریا آلیس؛ اولین زن خلبان هواپیمای جنگنده F-15E در آمریکا
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه