رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 11:19
  • کد خبر : ۴۰۷۹۰
139404111049209305610564

لینک کوتاه:
معاون توسعه راه‌آهن شرکت ساخت خبر داد

بهره‌برداری مشروط راه‌آهن قزوین-رشت در بهار آینده

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی راه‌آهن قزوین-رشت از بهره‌برداری مشروط این پروژه در بهار آینده خبر داد و گفت:‌آذربایجان پیشنهاد تامین ۵۰۰ میلیون دلار فاینانس را برای این طرح داده است.                                 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی راه‌آهن قزوین-رشت از بهره‌برداری مشروط این پروژه در بهار آینده خبر داد و گفت:‌آذربایجان پیشنهاد تامین ۵۰۰ میلیون دلار فاینانس را برای این طرح داده است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛مسعود نصرآزادانی با بیان این‌که با وجود بی‌پولی، تمام کارگاه‌های راه‌آهن قزوین-رشت فعال است، اظهار کرد:‌ پیشرفت فیزیکی کار به گونه‌ای است که از 22 کیلومتر تونل، حفاری 20 کیلومتر و لاینیگ 18 کیلومتر انجام شده است.

وی با اشاره به پیشرفت 887 درصدی زیرسازی ابنیه فنی این پروژه، بیان کرد: 55 کیلومتر خط‌آهن مذکور ریل‌گذاری شده و ایستگاه‌های منجیل و رستم‌آباد، امامزاده هاشم و کوهین 85درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امکان بهره‌برداری از پروژه در بهار آینده به شرط تامین منابع مالی وجود دارد.

وی یادآور شد: بر اساس برآوردهای انجام شده 770 میلیارد تومان برای تکمیل این خط آهن نیاز است.

نصرآزادانی با اشاره به تامین سرمایه بخش خصوصی داخلی یا خارجی اظهار کرد: علاوه بر پیشنهاد کشورهای چین، ایتالیا و آلمان، آذربایجان نیز پیشنهاد تامین فاینانس 500 میلیون دلاری خط‌آهن قزوین-رشت را داده که با این مبلغ پروژه ساخته می‌شود اما برای پرداخت هزینه تملک و کسورات قانونی به 1000 میلیارد تومان از منابع عمومی نیاز است.

به گزارش تسنیم، نوبخت معاون رئیس‌جمهوری اسفندماه گذشته از بهره‌برداری راه‌آهن قزوین-رشت در دهه فجر امسال خبر داده بود. این پروژه بنا به اظهارات صاحب‌محمدی معاون سابق وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل وقت راه‌آهن قرار بود در شهریور 92 به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه