رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 10:13
  • کد خبر : ۴۰۳۵۹
139407031647228596170214

لینک کوتاه:

تشکیل حزب جدید مخالف دولت در ترکیه

رسانه‌های ترکیه از تحرکات رئیس جناج مخالف در «حزب ملی ترکیه» در جهت ایجاد حزبی جدید، خبر دادند.                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ «مارال آک‌شَنَر» رهبر جناح مخالف در حزب حرکت ملی (مخالف) در ترکیه از تصمیمش برای تشکیل حزبی جدید سخن می‌گوید. رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رسانه‌های ترکیه از تحرکات رئیس جناج مخالف در «حزب ملی ترکیه» در جهت ایجاد حزبی جدید، خبر دادند.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ «مارال آک‌شَنَر» رهبر جناح مخالف در حزب حرکت ملی (مخالف) در ترکیه از تصمیمش برای تشکیل حزبی جدید سخن می‌گوید.

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، که خانم آ‌ک‌شَنَر این تحرکات خود را پس از آن آغاز کرد که دادگاه مدنی در آنکارا، دوشنبه گذشته تصمیم نهایی خود مبنی بر ممانعت از اقدام مخالفان داخل حزب حرکت ملی (MHP) به برگزاری کنفرانسی فوق‌العاده در دهم جولای را اعلام کرد.

منابع سیاسی تأکید کردند: مارال آک‌شَنَر به حضور خود در عرصه سیاسی ترکیه ادامه خواهد داد ولی ناممکن بودن این امر از طریق حزب مخالف حرکت ملی، وی را به تشکیل حزبی جدید با کمک سران همین حزب سوق داده است.

این منابع همچنین از آغاز اقدامات برای تدوین قوانین داخلی این حزب جدید خبر داده و اعلام کردند که احتمال می‌رود حزب جدید تحت عنوان «حزب کار ملی» (MCP) یا «حزب حرکت ملی» (UHP) نامگذاری شود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه