رفتن به بالا
  • Saturday - 2 July 2016 - 11:36
  • کد خبر : ۴۰۱۹۰
13940623000883_PhotoA

لینک کوتاه:
یادداشت

حال و روز کودک فلسطینی حقوق‌بشر با طعم آمریکایی

خون‌ریزی، جنایت و نسل‌کشی در فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی در منطق آمریکا حقوق‌بشر است.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید حقوق بشر یعنی مجموعه حقی که هر انسان و یا موجودی برای خود و دیگران متصور است و همگان آن را می‌پسندند و خواهان آن هستند، اما موجب ابهام و سؤوال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

خون‌ریزی، جنایت و نسل‌کشی در فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی در منطق آمریکا حقوق‌بشر است.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

حقوق بشر یعنی مجموعه حقی که هر انسان و یا موجودی برای خود و دیگران متصور است و همگان آن را می‌پسندند و خواهان آن هستند، اما موجب ابهام و سؤوال این است که بعضی‌ها تعریف خاصی آن هم در راستای فرهنگ و منافع خود دارند.

آمریکا هر اقدامی را که در راستای تأمین و حفظ منافع و تثبیت کدخدایی خود باشد، آن را حق خود می‌داند و برنامه‌های حفظ منافع خود را به هر شکل ممکن حتی به قیمت نابودی انسان‌ها و محیط زیست تنظیم می‌کند به عبارتی حق خود را حقوق بشر می‌نامد و در راستای این حق فرضی هر کاری را مجاز می‌داند.

از نگاه آمریکا جنایت، خون‌ریزی و انسان‌کشی در سرزمین فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی حقوق بشر خود می‌داند در منطق آمریکا، حدود 70 سال اشغالگری، نسل کشی و آوارگی 4 میلیون مردم مظلوم فلسطین حقوق بشر است.

حقوق بشر عملاً پوششی است، برای جنایات آمریکا، زیرا آمریکا حقوق بشر را برای تحقق اهداف سلطه‌گری خود می‌داند.

بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی، انواع توطئه‌ها و کودتا در برخی کشورها، برقراری، تدارک و پشتیبانی جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران، بمباران شیمیایی کردهای عراقی ازجمله حلبچه، ایجاد و همراهی و تقویت القاعده، طالبان‌، داعش و حمایت و تجهیز آنها حقوق بشر آمریکایی است.

حقوق بشر آمریکایی است که جوامع را طبقه‌بندی کرده و کشورهای جهان سوم و نهضت‌های آزادی بخش و آزادگان عالم را طبقه دو فرض کرده و عمدتاً آمریکا و اروپا را برتر می‌داند.

در مقابل کشتار وحشیانه در نقاط مختلف دنیا سکوت می‌کند و چنانچه کمترین تعرض به یکی از عوامل وابسته به خود ببیند، گوش فلک را کر می‌کند و مدافع حقوق بشر می‌شود.

تلفات متجاوز از 200 هزار نفر از مردم ناکازاکی و هیروشیما، هزاران نفر از مردم مظلوم حلبچه متجاوز از 17 هزار نفر شهدای ترور در ایران، کشتار مردم محروم و مظلوم فلسطین، افغانستان، عراق، سوریه، یمن، بحرین و … نادیده گرفته می‌شود و از حقوق بشر خبری نیست.

حمله وحشیانه ناوگان جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس در 12 تیرماه سال1367 و کشتن 298 نفر انسان بیگناه عادی قلمداد می‌شود و به جای عذرخواهی عاملان حمله را مورد تشویق قرار می‌دهد.

حقوق بشر آمریکایی یعنی تأمین نیات شوم و پلید آمریکا و همپالگی‌هایش به قیمت کشتار انسان‌ها و به بند کشیدن آنان و محو انسانیت و همه ارزش‌های انسانی.

اینک که در آستانه سالروز حمله ددمنشانه و وحشیانه آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج‌فارس و کشتار دسته جمعی 298 نفر انسان بیگناه هستیم، با گرامیداشت یاد و خاطره این قربانیان، وظیفه اندیشمندان و متفکران و علاقمندان عالم است که دست آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین‌الملل ضد بشر را رو کرده و چهره کریه آنان را به جهانیان معرفی کنند.

بر مسؤولان خدوم ایران واجب است که بیش از پیش آمریکای جنایتکار را شناخته و نقشه‌های شوم و براندازانه آن را مدنظر قرار دهند، زیرا طبق فرموده مقام معظم رهبری «آمریکا بدعهد و غیرقابل اطمینان است و شیطان بزرگ قابل اعتماد نیست».

یادداشت از: سیدحسین صابری

انتهای پیام/فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه